Kobiece archetypy
#53

Oczywiście jak zawsze się poplątałam Głupek Przepraszam Uśmiech
Wg mnie Basiu Twój pierwszy przykład ujmując to tarotowo, to Królowa denarów. Przecież kiedyś funkcjonowały i do tej pory funkcjonują małżeństwa z rozsądku, z tzw. dopalaczem. Może to być: popęd seksualny, potrzeba posiadania dziecka, wartości materialne. Kobieta w sposób naturalny dąży do posiadania domu i rodziny - chce rozpalać i podtrzymywać to ognisko i mieć obok siebie mężczyznę, który jej to zapewni ( da jej potomstwo, zapewni bezpieczeństwo materialne i fizyczne) Jednym słowem oczekuje tych pierwotnych i podstawowych rzeczy jakich kiedyś oczekiwało się od mężczyzny - kiedy nie było jeszcze równouprawnienia.
Z drugim przypadkiem kojarzy mi się Królowa kielichów. Jest to typ kobiety, która nie chce być sama, zawsze musi mieć koło siebie mężczyznę inaczej czuje się samotna, może szuka w oczach mężczyzny potwierdzenia swojej kobiecości. Myślę, że zgodnie ze swoją pierwotną naturą dąży ona do znalezienia idealnego partnera.
Trzeci przykład, to jakieś połączenie Królowej mieczy i Królowej buław. Jest to kobieta, tzw. skomplikowana, wymagająca - zarówno w sferze emocjonalnej, seksualnej oraz intelektualnej. W tym przypadku odzywa się Animus. Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości