Pułapki duchowości
#51

Goya, co piszesz, to dla mnie oczywista oczywistośc i nie ma z czym polemizować. Cały ten tytuł wątku jest dośc przewrotny "pułapki duchowości ... "Bo te hasła- wybaczanie, bezwarunkowa miłość, nieocenianie, nieporównywanie, pozytywne myślenie, poszukiwanie sensu życia, posiadanie nauczyciela bądź mistrza itp - to są niektóefundamenty rozwoju duchowego. Ale niewłaściwie rozumiane mogą stać się pułapkami zastawionymi na adepta rozwoju duchowego i spowodowac wiele złego. Na przykład jesli nieprzywiązujący się mężczyzna zawróci w głowie przywiązującej się kobiecie - nieszczęście gotowe. Bez zrozumienia tego, co co nas spotyka wyprzemy coś ze świadomości ( nazywając to wybaczeniem) -mometalnie wpakujemy się w coś identycznego...Podam przykład moja bliska przyjaciółka rozwiodła się z mężem z powodu zerowego kontaktu emocjonalnego. Były i inne powody, ale gdyby to działało jak należy, nigdy by nie wystąpiła o rozwód. Jedynie w łóżku mąż zdobywał sie na czułośc wobec niej, ale jej to nie wystarczało. Odrzucała więc wszelkie podchody męża w tym zakresie . Jeszcze w czasie procesu rozwodowego koleżanka poznała pana- nawet związała się z nim na trochę i co sie okazało - dla pana również liczył się tylko seks, nawet rozmawiać za wiele nie chciał...Miał swój świat i jej świat go zupełnie nie interesował. Meżowi oczywiście wybaczyła, a raczej wyparła złe wspomnienia - brak empatii, zainteresowania domem, sprawami rodziny itp nie zastanawiając sie , co taką sytuacje miedzy nimi wywołało...Kolejna lekcja z tego samego przedmiotu... Nowo poznany Pan jedynie, czego potrzebował to cotygodniowy seks ... a potem patrzył na zegarek...boszzz. Zupełnie jak mąż - ze zdziwieniem konstatowała przyjaciółka...Nie mnie sądzić, czy lekcja została właściwie zrozumiana...Koleżanka zerwała z Panem, nie mogąc dłużej znieść upokorzenia...
Bezkrytyczne klepanie formułek afirmacji czy niczym nieuzasadnione pozytywne myślenie u niejednego adepta rozwoju duchowego wywołały konflikty osobowości i zaprowadziło do wariatkowa...Dlatego ten tytuł o pułapkach...żeby wspomniec o niebezpieczeństwach, o zachowaniu zdrowego rozsądku i kierowaniu sie przede wszystkim swoim własnym rozumem, sumieniem i sercem...
MUśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości