Karty Bramy
#9

Jeśli jako karta dnia wychodzi mi 8 Pucharów - to zawsze tego dnia występuje u mnie :
żal emocjonalny , że tak trudne życie
emocjonalne rozmowy
rozmowy o niespełnionych marzeniach
żal za czymś czego nie osiągnęłam
a na tle tego wszystkiego analiza swego życia "co by było - gdyby"

ale 8 Pucharów:
Energia 8 Pucharów z racji tego że są to Puchary są to tak jakby akweny wodne – 8 Pucharów mówi o akwenie wodnym do którego nie ma dopływu świeżej wody. , nie ma dopływu świeżej treści, który jest zamknięty w formie, który jest tym jeziorem zarastającym , które zatraca swoją właściwość przenoszenia czyli tą właściwość życia.
8 Pucharów przede wszystkim jest wymiarem emigracji emocjonalnej. Jest poszukiwaniem i ucieczką mentalna na samym początku z miejsca w którym czujemy ze się dusimy.
To jest to moment w którym siedzimy w pokoju gdzie rozkręcony jest w środku lata na ful kaloryfer i grzeje i są wszystkie okna szczelnie zamknięte . Przychodzi moment kiedy nie mamy czym oddychać. Przychodzi moment kiedy to co w innej porze jest życiodajne i komfortotwórcze w danym momencie poprzez ten hermetyzm , poprzez to , że jest to forma zamknięta bez przepływu gdzie przepływ jest podstawową rolą wymiaru kart Pucharów dochodzi do sytuacji naszego – po pierwsze; dyskomfortu , po drugie- naszej utraty zdolności spokojnego realizowania siebie w danym miejscu. Zaczynamy szukać drogi ucieczki. Oczywiście jako, że jest to przestrzeń w której dzieją się te wszystkie zdarzenia opisywane przez energie 8 Pucharów – jest to przestrzeń wewnętrzna własnej przeżywalności. , własnego odczytu sytuacji i własnego wniosku pt. „robię i mam poczucie, że kręcę się w miejscu”. „cos tworzę i widzę że jest to teoretycznie próba udawania, że nie czuję”.
Zatrzymanie się na poziomie 8 Pucharów bez przekroczenia tej bramy jest to samooszukiwanie poprzez wykonywanie zadań nie przynoszących jakichkolwiek zmian w tzw. całokształcie życia.
8 Pucharów też bardzo często wskazuje na stan wewnętrznego poszukiwania zrozumienia” dlaczego nie jest mi dobrze” „dlaczego pomimo świadomości , że jestem człowiekiem twórczym , pomimo świadomości własnego potencjału dlaczego nie wytwarzam czegoś co sam określiłbym jako sukces i realizowanie marzeń.
8 Pucharów jest ta bramą która przeprowadza nas przez sytuacje własnego marazmu.
Jeśli nie przekroczymy tego etapu to po prostu w pewnym sensie 8 Pucharów nabierze charakteru 5 Pucharów bo jakby nie idąc my się nie zatrzymujemy. My się zaczynamy cofać. I zaczynają się sytuacje straconych szans, straconych możliwości. , wybuchowości a jednocześnie teoretycznie tak wielkie napięcie , tak silna potrzeba zmian i ta potrzeba duszy, etapowości przez którą przechodzimy w swoim życiu musi zamanifestować się krokiem w przyszłość.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości