Które karty mogą symbolizować zdradę?
#1

W związku z coraz liczniejszymi pytaniami przez znajomych o rozkłady, zastanawiam się nad pytaniem, które z czasem może padać coraz częściej. Chodzi mi przede wszystkim o kartę zdrady.
Do tej pory o dziwo trafnie udawało mi się odczytywać u znajomych ich aktualne sytuacje życiowe, ich cechy (zarówno pozytywne, jak i negatywne), samemu też dowiedziałem się z kart wielu rzeczy.
Jednak dojdzie na pewno do pytania od kogoś:
"Czy on/ona mnie zdradza?"
Z tego, co widziałem u jednej (moim zdaniem bardzo rzetelnej) wróżki na Youtube, na samo pytanie "czy mnie zdradza" odpowiada się losując kartę z samych Arkan Wielkich. Dopiero przy 'drążeniu tematu', używa się wszystkich kart, w celu uzyskania odpowiedzi na pytania 'jak mnie zdradza', 'od kiedy', 'z kim', 'dlaczego'.
To już są wyższe interpretacje (możliwości dużo), ale jednak na sam początek interesuje mnie odpowiedź Tak / Nie.
Opiszę wszystkie karty z Arkan Wielkich, oraz przypuszczalne (moje odpowiedzi), bądź pytajniki w przypadkach, gdzie nie mam żadnego pomysłu.

0 - Głupiec - ? tutaj nie mam pojęcia, jest to karta która sugeruje początek czegoś, ale czy romansu?
I - Mag - Tak. W zależności od połączenia z innymi kartami, może to oznaczać osobę mądrą, wykształconą, ale również podstępnego mężczyznę (zwłaszcza w pytaniu czy to mężczyzna zdradza)
II - Arcykapłanka -  Tak. Analogicznie do Maga, oznaczać może kobietę mądrą, ale w niekorzystnym ułożeniu kart, jest również podstępna i 'ma jakąś tajemnicę'.
III - Cesarzowa -  Nie. Ta karta oznacza kobietę troskliwą, idealną żonę i matkę, w przypadku pytania "czy ona jest idealną kandydatką dla mnie?" jest odpowiedzią "tak, z nią stworzysz idealny związek".
IV - Cesarz -  Nie. Analogicznie do Cesarzowej, ta karta oznacza dobrego partnera, chociaż wymagającego, jak i również apodyktycznego. W pytaniu o zdradę mężczyzny ona wskazuje na wiernego partnera.
V - Wiara/Papież/Arcykapłan -  Nie. Ta karta oznacza dla mnie osobę wierną, z którą można wiązać nadzieję na przyszłość
VI - Kochankowie -  Tak. W wielu wypadkach, pytaniach, zwłaszcza "czy będziemy razem?" ta karta wręcz jest oczekiwana. Zwiastuje absolutną miłość, namiętność ale... również cielesne pokusy, niekoniecznie te pożądane. Więc w pytaniu "Czy on/ona mnie zdradza?" karta Kochanków znaczy... dosłownie, że ta druga połówka ma osobę, z którą dzieli łoże.
VII - Rydwan - ?? Ta karta pokazuje ruch i burzliwość, w pytaniu o związek kojarzy mi się z burzliwą znajomością, pełną kłótni, ale w pytanie o zdradę nie jestem w stanie określić jednoznaczności.
VIII - Moc - ? - oprócz dosłownego znaczenia nazwy, nie rozumiem tej karty za żadną cenę, również i w tym wypadku.
IX - Pustelnik (eremita) -  Nie. Ta karta kojarzy mi się z introwertykiem, osobą, która ceni prywatność, a w przypadku porad, wskazuje na choćby chwilowe, odizolowanie się. Nie sądzę, by ta karta wskazywała osobę, co dzieli łoże z kimś dodatkowym, niż osoba pytająca.
X - Koło Fortuny -  Tak. Z tego, co się orientuję, ta karta oznacza "co jest dobre, może się zmienić, a także i złe się odmieni lada chwila". W przypadku pytań o zdradę ta karta sugeruje nagłą odmianę danego stanu rzeczy, zatem nawet gdy aktualnie jest dobrze, lada chwila może się to odmienić.
XI - Sprawiedliwość -  Nie. Nie muszę chyba nic tłumaczyć.
XII - Wisielec - ? - i tutaj nie mam pojęcia. Zazwyczaj ta karta oznacza 'zawieszenie', również w przypadku znajomości, sytuacji, biznesu. Również w przypadku porady zaleca na chwilę się od czegoś odciąć. Ale jak to interpretować pod kątem zdrady, nie mam pojęcia.
XIII - Śmierć - ? - po raz kolejny nie mam pojęcia. Ta karta jest tak rozległa, że może zarówno pokazać dosłownie Śmierć, jak i koniec czegoś, ale też odrodzenie, nowy początek.
XIV - Umiarkowanie / Równowaga -  Nie. Jak sama nazwa wskazuje, ta karta pokazuje niezmienność aktualnego stanu rzeczy, spokój w zachowaniu, zatem i zdrady nie ukazuje.
XV - Diabeł - Zdecydowanie Tak! To jest bardzo zła karta, podobnie jak i 5 mieczy oraz 7 mieczy. Bardzo mnie przeraża ta karta. Oznacza ona złych, obłudnych i fałszywych ludzi, którzy dla materialnych i cielesnych potrzeb poświęcą wszystko. Poza tym jest to "Brama", otwarcie czegoś, również symbolizuje klątwy, uroki. W pytaniu o zdradę zawsze oznacza "najgorszą z możliwości".
XVI - Wieża - Tak. Interpretując różne rozkłady i różne opinie, odbieram "Wieżę" jako tzw. "wzmacniacz", zatem w dobraniu z pozytywną kartą, Wieża będzie wzmacniała pozytywne uczucia. Analogicznie, w przypadku połączenia ze złą kartą, tylko pogrąży katastrofę. Dlatego, w pytaniu o zdradę, "Wieżę" mogę odebrać jako zdecydowaną zdradę.
XVII - Gwiazda -  Nie. Jest to karta nadziei, która nie wskazuje nic złego, zatem i nie powinna wskazywać zdrady.
XVIII - Księżyc - Zdecydowanie Tak! W mojej talii Ciro Marchettiego ukazuje nagą kobietę oddającą swoje wdzięki księżycowi. Nie od dziś wiadomo, że "oddawanie się księżycowi" kojarzy się z czarną magią, wilkołakami, etc. Naga kobieta jest tutaj wyraźną kusicielką, a i interpretacje tej karty wskazują na kobietę podstępną, uwodzicielską oraz zwyczajnie złą. Jest to żeńska wersja Diabła, więc nie widzę tutaj dobrej odpowiedzi na pytanie.
XIX - Słońce - ? - i tutaj nie mam pojęcia. Owa wróżka sugerowała, że ta karta może sugerować zdradę. Mnie ta karta kojarzy się z gorącym, pozytywym uczuciem, rosnącą miłością. Jak wy to widzicie?
XX - Sąd Ostateczny / Sprawiedliwość -  Nie. Analogicznie do "Umiarkowania", nie widzę w tej karcie ani krztyny niesprawiedliwości, ni zdrady.
XXI - Świat -  Tak. Moim zdaniem, osoba którą ta karta określa, ma najzwyczajniej w świecie ochotę "iść w świat", rozpocząć coś nowego.

Kochani, przedstawiłem Wam swoje interpretacje, czekam na Wasze Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Astaroth - 12-03-2019, 23:27
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez LeCaro - 14-03-2019, 06:35
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Astaroth - 14-03-2019, 22:32
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Linari - 14-03-2019, 07:04
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez LeCaro - 20-03-2019, 07:02
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Iwona Agata - 20-03-2019, 11:55
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez LeCaro - 20-03-2019, 19:21
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Astaroth - 21-03-2019, 13:21
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez LeCaro - 23-03-2019, 02:14
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Astaroth - 23-03-2019, 15:45
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez tarot55557 - 23-03-2019, 20:06
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Barbara - 29-03-2019, 20:04
RE: Które karty mogą symbolizować zdradę? - przez Arbogast - 14-07-2019, 15:33



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości