As pucharów + 5 monet
#4

Tarot55557 As kielichów w połączeniu z 5 denarami to dla mnie brak uczuć. Jedna osoba nie otrzymuje od drugiej takiej dawki uwagi, emocji, zainteresowania jak by oczekiwała. Bardzo dobitnie pokazuje mi to na brak wzajemności. Podobnie pisała o tym powyżej Izyda i Ameners. Jeśli te karty dotyczą jednej osoby, nie w odniesieniu do drugiej, to również odczytuję to jako brak. Brak drugiej połówki, nie ma kogo obdarzyć uczuciem. 
Jako inną interpretację podam żal, rozgoryczenie z powodu straty finansowej. Brak środków materialnych i rozpacz z tego powodu. Troska z powodu biedy, niedostatku. W Tarocie Skarabeuszy karta As kielichów kojarzy mi się z przesytem, nadmiarem. Na karcie z kielicha się wprost przelewa. Czasami odczytuję tą kartę jako żal. Za wiele emocji. Tutaj Twoja interpretacja pasuje idealnie, choć ja osobiście nie odczytałabym 5 denarów jako przytłoczenia. Ta karta oznacza dla mnie niedobór. Gratuluję wejścia na nowy poziom odczytu. To zawsze inspirujące doświadczenie Uśmiech

Jako ciekawostkę podam, że Hajo Banzhaf w książce "Vademecum tarocisty" łączy kartę 5 denarów z kartą XVIII Księżyc - wątek strachu i obawy i z kartą VI Kochankowie- wątek miłości. Choć karta wskazuje na materialne trudności, które są głęboko niesprawiedliwe, ludzie przedstawieni na karcie w ich obliczu potrafią sobie pomagać. Denary na witrażu symbolizują 7 czakr naszego ciała. Mówią one o energiach łączących partnerów w sytuacjach ekstremalnych. Autor zaznacza, że karta ma wiele interpretacji i dużą sztuką jest wyłapać odpowiednie znaczenie. 
Tradycyjne znaczenie- strach, samotność, niepowodzenie( w miłości i finansach), nędza, tarapaty, oszustwo, bankructwo, finansowa zależność, potrzeba lub poszukiwanie pomocy, ale także miłość i sympatia.
Przy odwróconej karcie- zamęt, chaos, ruina.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
As pucharów + 5 monet - przez tarot55557 - 27-04-2019, 20:17
RE: As pucharów + 5 monet - przez Dagmara.S - 28-04-2019, 21:11
RE: As pucharów + 5 monet - przez Marcin - 28-04-2019, 21:28
RE: As pucharów + 5 monet - przez Joana - 28-04-2019, 21:43
RE: As pucharów + 5 monet - przez tarot55557 - 28-04-2019, 22:39
RE: As pucharów + 5 monet - przez Marcin - 28-04-2019, 22:44
RE: As pucharów + 5 monet - przez Barbara - 01-05-2019, 23:45
RE: As pucharów + 5 monet - przez wrozkabasia - 17-02-2022, 09:46



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości