Reiki...
#41

ma_ewa01 napisał(a):Moje doswiadczenie ( mam I i II stopień) nie potwierdza wpływu wiary bądź niewiary w Reiki osoby, której przekazujemy energię. Jej wiara/ niewiara nie ma tu nic do rzeczy, reiki i tak płynieUśmiech
Pozdrawiam
MUśmiech
Tego chyba nikt nie kwestionował?
Moja bardzo racjonalna koleżanka podchodząca z totalnym sceptycyzmem do wszelkich zjawisk ( nazwijmy to oględnie) ezo z ogromną rezerwą, by nie powiedzieć niewiarą, stwierdziła po zrobionym jej zabiegu: "nie wiem co to jest ale to lepsze od spa" Rotfl
Brak wiary w Reiki nie przeszkadza ale zaufanie i OTWARCIE się - jest wielce użyteczne Ok
Jak w każdej terapii...

miriam napisał(a):Wiadomo , ze osoba chora powinna prosić o Reiki , ale sytuacja czasami wymaga od nas uzycia fortelu , wtedy prosimy tę osobę o zgodę na poziomie astralnym . Uśmiech

No i to jest sprawa dyskusyjna...
Swego czasu na Goldenline była ciekawa dyskusja na forum Włodarczyka - w tym temacie...
Prowadzący przypomniał, że jest to szkoła zachodnich nauczycieli, bo na Wschodzie, skąd Reiki się wywodzi, nie ma pojęcia wyższego i niższego ja
Nie ma wiec kogo prosić...Bezradny
ReiKi posyłamy dla najwyższego dobra i jeśli nie jest potrzebne lub chciane - nie zostanie przekazane.

miriam napisał(a):Jest jeszcze piaty symbol . Uzywam go na koniec sesji Reiki do odłączania sie od energii pacjenta. Używany jest on przy przekazywaniu inicjacji (odłącza energię Mistrza i ucznia)
No i tuś mnie zaskoczyła - bo to nie od Krystyny Paluszkiem Rotfl

ma_ewa01 napisał(a):Miałam taką sytuację, że osoba nie wiedziała o reiki ( moja mama - oj dała by mi reiki, dała , bardzo cierpiała- atak wątrobowy, a po kilku min udzielania reiki zaczęła dopominać sie o jedzenie
To Cię rozbawię...
Moja koleżanka jest po operacji raka jelita grubego...
I czasami ma bolesny, uciążliwy problem z ...wypróżnianiem Zawstydzony
Kiedy przeciąga sie to zbytnio wtedy ... posyłam Reiki i ...biegnie do kibelka do godziny czasu Oklaski
Żartuje wtedy, że nie wie dokładnie co jej robię ale z pewnością dobre to na defekację... Ok
Temat wydawać się może trywialny ale tylko temu kto nie przeżywał takich jak ona katuszy...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości