Tarotowe anegdoty i kawały
#34

Głupiec długo myslał, myslał w końcu nie mogąc rozwikłać zagadki zapytał:
- Czy mogę poprosić o podpowiedź?
- Wyciągnij następną kartę - poprosił Wisielec
Tym razem Tarot ukazał 4D....Głupiec popatrzył , popatrzył i wykrzyknął :
- Eureka!! Mam !! To musi być jakas kwatera lub dom....
- Blisko , blisko....- odpowiedział Wisielec - nie potrzebujesz isć do Króla Monet, bo on by Ci poradził to samo, inwestycje w nieruchomosci to jego specjalnosć...
- No ale nadal nie wiem o co dokładnie sie rozchodzi...gdzie i w co...
- Po raz ostatni możesz zapytać tarota , bo do trzech razy sztuka mój przyjacielu, ciągnij ostatnią kartę - odparł Wisielec - i Głupiec wyciągnął XVI....
- To musi być duża kwatera lub niezły gmach - myslał głosno Głupiec - jak uważasz?
Wisielec żachnął się tylko i odpowiedział:
- Jak widzisz małe arkana odpowiadają za sprawy mniejszej wagi , więc Ci podpowiem że jesli chodzi o 4 Denary to jest to miejsce w ziemi , gdzie zakopiesz swoj skarb na wiecznosć...
- O rety, przecież to jest trumna !! - wykrzyknął Głupiec - teraz to wiem na pewno, a Wieża to będzie mój pomnik z granitu , solidny i trwały...Tylko jaką ja będę miał z tego korzysć ???
Wisielec odparł po chwili namysłu:
-Po pierwsze : nie słyszałem jeszcze żebys rozumnie wydał pieniądze za życia, więc taka inwestycja w posmiertną przyszłosć z pewnoscią ci się opłaci, bo jest szansa na to że nie dożyjesz tego , aby ją zepsuć, po drugie: mając solidny i trwały pomnik będziesz miał okazję przemysleć na spokojnie całe swoje życie i uczyć się na własnych błędach bo nikt Ci nie będzie więcej przeszkadzał, a będzie na to potrzebna cała wiecznosć więc i inwestycja będzie długoterminowa.... a po trzecie to wiem że Kostucha Cię pilnie poszukuje , więc inwestycja bedzie miała bardzo szybką stopę zwrotu....
Głupiec przerażony pobiegł do Króla Monet i jak tylko go zobaczył opisał mu całą historię i z lękiem w oczach zaczął go pytać:
- Królu doradź mi cóż mam czynić w takim przypadku ?
- Głupcze!! Czyż nie wiesz o tym że Wisielec czytając karty widzi je zawsze do góry nogami ??? Odwrócona Wieża to krach i strata majątku bez wątpienia....Zapomnij o tych jego radach jak najprędzej bo tylko stracisz pieniądze...

Morał: A Ty czytelniku jak sądzisz kto ma rację ? - rozsądź to we własnym sumieniu , albo jeszcze lepiej: poradź się kart Tarota..... Cwaniak

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości