Zwykłe słowo może być zaklęciem!
#8

Ja też wierzę, że słowa mają moc. 
Choć nie zawsze mają taką wagę jak myślimy. Inaczej każdy byłby piękny i bogaty. 
Myślę, że zwłaszcza trzeba uważać na to co wypowiadamy w gniewie, albo z zazdrości. Te słowa mogą zaszkodzić najbardziej. Co do plotek to nie można tego robić i nie ma sensu mówić dlaczego, ale nie wydaje mi się, aby plotkowanie o kimś mogło wywołać u kogoś negatywne konsekwencje. Plotkowanie to zazwyczaj powtarzanie zasłyszanych informacji. Jeśli będziemy powtarzać, że ktoś jest z kimś dla pieniedzy to raczej nie sprawimy, że ta zakochana osoba zacznie nagle widzieć tylko pieniądze. 

Podkreślam to co mówiła Krystyna co jest szczególnie ważne przy afirmacjach. Nie mówimy chce mieć dziewczynę i być bogaty. W tej sytuacji będziemy mogli sobie chcieć i czekać. Musimy powiedzieć mam dziewczynę i jestem bogaty, tak jakby to już było stanem faktycznym. 
Najważniejsze jest też dokładne dookreślenie to czego się chce. Sam doświadczyłem tego przy rytuałach. Dostałem co chciałem, a w sumie nie to co chciałem tylko to co powiedziałem na głos. 

Czytałem kiedyś o eskperymencie, kiedy do szklanki wody krzyczano, rzucano jakieś przekleństwa, wyzwiska...i dano się komuś z takiej szklanki napić. Spowodowało to złe samopoczucie i objawy chorobowe.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Krystyna - 13-02-2022, 21:36
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Iwona Agata - 17-02-2022, 18:50
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Kama - 17-02-2022, 20:48
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Iwona Agata - 17-02-2022, 21:02
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Selena - 17-02-2022, 22:54
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez LeCaro - 19-02-2022, 04:52
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez Iwona Agata - 19-02-2022, 08:35
RE: Zwykłe słowo może być zaklęciem! - przez nastek96 - 22-02-2022, 19:10



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości