Jaki kamień pomoże?
#1

Moje podejście do kamieni jest raczej intuicyjne, wybieram i kupuję te, które mnie w danym czasie przyciągają. Trochę ich mam w mieszkaniu, niektóre noszę w formie bransoletek, dużych pierścionków, kolczyków (nie lubię korali ani wisiorków, ledwo toleruję szale czy apaszki). Ale od wczoraj taka myśl mi chodzi po głowie... I chcę to z Wami skonsultować, bo na pewno są wśród Was osoby (takie jak m.in. Krystyna Uśmiech), które wiedzą o właściwościach kamieni więcej niż ja i w tej szczególnej sytuacji coś mądrego podpowiedzą.

A moje pytanie brzmi:
Czy potraficie wskazać jakieś kamienie, które mogą pomóc osobie o skłonnościach autodestrukcyjnych? Komuś, kto się sam krzywdzi (dokładnie: rani sobie skórę), by - jak mówi - poczuć ból?
Ta osoba już jest od wielu miesięcy pod opieką psychoterapeuty I przez pół roku było ok. Ale teraz był kolejny, niebezpieczny incydent. Nie mogę tutaj opisać szczegółów, bo to nie dotyczy mnie... Ale znam tę sytuację i wiem, że wszystko, co należało zrobić od strony racjonalnej, emocjonalnej, ale też takiej życiowej, pragmatycznej, po prostu zostało już wcześniej zrobione, wdrożone. A jednak to nie wystarczyło... a przynajmniej nie na długo... Wczoraj nagle pojawiła się u mnie taka myśl, że potrzebny jest... kamień.  Rodzaj amuletu. Nawet jeśli nie pomoże, to na pewno nie zaszkodzi. Może coś, co mogłaby ze sobą nosić, np. jako element biżuterii - zwłaszcza na ręce (bransoletka, pierścionek).
Czy przychodzi Wam do głowy jakiś kamień, który byłby dobrym wyborem w tej konkretnej sytuacji? Coś, co mogłoby być remedium na te autodestrukcyjne zachowania?

Oczywiście nikt nie będzie zastępował leczenia/terapii kamieniemOczko  Chodzi o to, by ten element (powiedzmy: amulet) dodać do tego, co zostało już wdrożone wcześniej, a co też pewnie będzie jakoś weryfikowane...(?)

Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi, sugestie.

PS Wiem, że niektórzy biorą pod uwagę przy doborze kamieni aspekt astrologiczny. Nie znam kosmogramu tej dziewczyny, ale Słońce ma na pewno w Rybach.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jaki kamień pomoże? - przez Kama - 20-02-2022, 16:43
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Iwona Agata - 20-02-2022, 17:11
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Kama - 20-02-2022, 17:34
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Iwona Agata - 20-02-2022, 19:38
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Krystyna - 20-02-2022, 18:40
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Kama - 20-02-2022, 19:49
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Iwona Agata - 20-02-2022, 19:59
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Kama - 20-02-2022, 20:07
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Iwona Agata - 20-02-2022, 20:11
RE: Jaki kamień pomoże? - przez LeCaro - 21-02-2022, 10:12
RE: Jaki kamień pomoże? - przez Kama - 21-02-2022, 10:17



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości