Reinkarnacja
#63

slawek_88 napisał(a):takie pytanie mi się nasuwa czytając opowieść o przeglądzie twoich win... Czy za przewinienie i grzech postrzegane były również twoje wykroczenia czysto religijne typu złamanie jakichś przykazań kościelnych itp, czy raczej tylko krzywda jaka przez ciebie została wyrządzona drugiemu człowiekowi? Czy jakieś zasady i kryteria oceny które tam obowiązywały udałoby ci się podciągnąć w większości do jakiejś konkretnej religii? Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi... Oczko

Pozdrawiam

Hmm ciężko mi tutaj powiedzieć.. takich szczegółów nie pamiętam.. ale wydaje mi się że po prostu czułam że to było złe, niezgodne z moim sumieniem. Czy to miało związek z religią..? hmm chyba trochę tak ale chodzi tu bardziej o jakieś uniwersalne zasady typu: "za mało ze mną rozmawiałaś (modlitwa)".

pitunia2005 napisał(a):aha o grzechach pisal wlasnie ze sie cierpi za nie ale nie jest to cierpienia fizyczne tylko psychiczne
ze straszny wstyd i ze w kolko ma sie przed oczyma te zle rzeczy ,ze jest to takie az bardzo meczace .ze az boli .

O tak.. czułam potworny wstyd.. czułam się coraz cięższa w miarę wyciągania ich na wierzch. Wszystkie grzechy były ukazane, od najdrobniejszych do najcięższych. Przy drobnych czułam się nieswojo ale przy cięższych to aż się skręcałam ze wstydu i bólu jaki zadałam tym osobom. Wyłożono mi np. jeden i ja czułam że mnie to całkowicie skreśliło.. a przecież do przerobienia czekało jeszcze milion następnych.

pitunia2005 napisał(a):pamietasz chwile smierci a co dokladnie ? przepraszam ze tak wypytuje ale interesuje mnie to ,aha a z tymi grzechami to wszystkie byly wymieniane? te malutkie tez ? te grzechy byly jakos posegregowane od najgorszego do najslabszego ?

Pituniu wydaje mi się że popełniłam samobójstwo (ale nie jestem tak na 100% pewna) W pewnej chwili zabrakło mi powietrza - to był ból zmieszany z przerażeniem. Natomiast sam moment śmierci był lekki, jakby spadł ze mnie jakiś ogromny ciężar. Nagle wszystko stało się takie oczywiste.. jakbym nagle zyskała pamięć kim jestem i dokąd zmierzam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości