4 kielichów
#4

4 Pucharów –
=============================
Księżyc w Raku. Crowley ja nazwał . „Luksusem”. Jest to nawet wymiar przepychu ale który przestaje nas cieszyć. Crowley tez pisał o 4 Pucharów - czysta jakość wody została stracona w procesie satysfakcji. Czyli można by było powiedzieć, że
4 Pucharów już zatraciła tę swoją radość i płynność.
I woda w 4 Pucharów zatraciła zdolność jako nośnik pozytywnej energii.
Stąd najczęściej 4 Pucharów przedstawiana jest jako ktoś kto siedzący z mina niefajną , ktoś kto traci zainteresowanie jakością życia które stworzył. „Jest to ten moment w którym dokonała się zemsta. „i znów tracimy sens życia. To jest właśnie ten moment w którym już zaczynamy potrzebować utraty tego co mamy , żeby poczuć radosny moment poszukiwania i docierania do celu. Dlatego tez 4 Pucharów mówi przede wszystkim o zatrzymaniu. Mówi o zatracaniu się. O pewnego rodzaju destrukcji która już się rozpoczyna w procesie tych pucharów gdzie jej skutkiem jest
5 Pucharów nosząca znamiona elementu wody który jest toksyczny.
4 Pucharów mówi również o sferze przede wszystkim naszych uczuć. I jest to rodzaj takiego zblazowania. Jest to rodzaj zniesmaczenia , jest to rodzaj uczucia stanu , który osiągnął moment braku jakiegokolwiek znamiona radości.
=================================================

Faza 4 Pucharów – osoba doszła na pewnym etapie do wniosku” niech się dzieje wola nieba”… Takie opadnięcie z sił. Jest to niedobór witalności działania. 4 Pucharów – jeśli chcielibyśmy przedstawić ja fizycznie – to „stan kaca emocjonalnego”. Ten stan wywołuje zanik działania. Nic się nie chce , nic nie ma sensu. Osoba przywiązała się do swoich wyobrażeń i tak jakby nie mogła przełamać, wyzwolić w sobie takiego spontanicznego działania które zatrzymałoby ta procedurę.

(Opracowałam wg. programu tarocistki Danuty)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości