8 kielichów
#5

8 Kielichów
=================================
- odejście w poszukiwaniu swojego szczęścia
Pani Danusia mówi, że "z bólem serca"
----------------------------------------
- Mówi – mamy dość, cos nam się ulało
-------------------------------
- tak naprawdę jest czasowym oddaleniem się , próba poszukiwania czegoś innego , jakiejś zmiany ale jest to zmiana, która się bardziej dokonuje na skutek potrzeby wewnętrznej niż potrzeby sytuacyjnej , mało tego – jest to zawsze nasza własna decyzja.(30.10.2009- Danuta)
------------------------------------
- jest wewnętrznym napięciem powodującym wyrzucenie nas z przestrzeni.
8 Pucharów dosyć trudno jest w realizacji zatrzymać, bo naszą osobowość tworzy parę czynników. Jednym z najpotężniejszym czynników jest czynnik wewnętrzny więc jeśli wewnętrznie mamy potrzebę oddalenia się od miejsca w którym jesteśmy to nasze racjonalne analizy w pewnym sensie tracą racje bytu - . Dlaczego> - dlatego , że racjonalnie i tak znajdziemy przyczynę, znajdziemy powód, znajdziemy alibi na wypełnienie wewnętrznej potrzeby
- wyjście poza obecne granice np. zagranica
-------------------------------------
8 Pucharów – to tez romansik.(30.10.2009- Danuta)
-------------------------------------
- 8 Pucharów to pustelnik małych wtajemniczeń , to coś co może wskazywać na emocjonalny zespół ucieczkowy , ale nie stały chwilowy , to właśnie wyjście ze stagnacji na skutek odczucia ze coś jest stare nudne , niemrawe , to moment w którym wewnętrzne napięcia i parcie nie pozwala nam pozostać w miejscu , dlatego też to karta podróży za sprawą własnej woli , a nie jak w przypadku 6 mieczy pod pewnego rodzaju przymusem ..dlatego ta ociężałość emocjonalna mi nie pasuje tu , zresztą przypisana jest sefirze 8 Hod..w której umiejscowieni są nasi bogowie" autorytety , więc wskazuje na emocjonalne poszukiwania , na wychodzenie ze starej ramy przyzwyczajeń w poszukiwaniu nowego ..świeższego ...
Crowley nazwał ją "wystąpienie".. (w domyśle z brzegów) ...dlatego często w zdrowiu wskazuje na skoki ciśnienia które mogą doprowadzić do wylewu , w układzie moczowym wskazuje na ulewanie moczu , w drogach rodnych na krwotoczne miesiączki , a nawet może wskazywać krwawienia w czasie ciąży i zagrożenie poronienia, to też karta która w obszarze głowy może wskazywać na wylewy do gałki ocznej . w układzie pokarmowym mówi o nadkwasocie , o refluksie ... czegoś jest za dużo i musi poszukać nowego ujścia..więc .. no właśnie .. nie mogę sie do końca zgodzić z opisem Mirońskich ..bo to o czym opowiada 8 Pucharów jest wszystkim poza ociężałością i stagnacją
-a w negatywnym aspekcie mówi też o trójkącie jako o poszukiwaniu doznania którego brak w związku , tyle ze to chwilowe rozstanie ... więc ma w sobie powrót zawarty, czasami mówi też o napięciu między partnerami które wyrzuca za burtę jednego z nich , to wyjście z trzaśnięciem drzwi ..ale ciuchy w szafie pozostałyUśmiech

zamieszczam kawałek drzewa (całe nie mieści sie ...widać ze z góry idąc w dół 8 pucharów jest przejściem od wisielca do odrodzenia..
dlatego właśnie jest bramą ... bo pozwala znaleźć wyjście z zamkniętego obszaru , poprzez olśnienie jakie dotyka wisielca .. oj długo by pisać ..myślę ze rozumiecie o co chodziUśmiech
- w uczuciach prosto nazywając to skok w bok .. między innymi oczywiście ..

8 Pucharów w rozkładach
==================================
Z przełożenia
8 Pucharów – w przeszłości w związkach
- każde z osób poszukiwało czegoś co nazywamy miłością, uczuciem , czegoś czego nie ma w swoim stałym związku , w którym jeszcze trwa.
--------------------------------

W domach
============================

8 Pucharów (II dom)
- prowadzi nas do dostatku materialnego ale poprzez niekonwencjonalne sposoby uzupełniania tych ewentualnych niedoborów materialnych

partnerski
===========================
- jeżeli ktoś stanie w 8 Pucharów ma wewnętrznie taka potrzebę ”być gdzieś byle nie tu”, niech się cos zadzieje, niech mnie cos wyrwie z tego stanu, że ja tak naprawdę to nie wiem co mam dalej ze sobą robić”(17.10.2009- Danuta)
--------------------------------------------------------------------------------------

Krzyż
===========================
8 Pucharów – (na pozycji :nadzieja, obawy)
Osoba ma myśli na skok w bok (chęci) a przy całym założeniu Głupca ( poz. 7), nie szuka partnerki, nie będzie spotykać się z poziomu sprawdzania czy kobieta nadaje się na matkę, żonę. To jest – mam ochotę na chwileczkę zapomnienia. I na to liczy.


=================================================
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
8 kielichów - przez Tarofides - 21-11-2010, 22:08
RE: 8 kielichów - przez Dagmara.S - 01-05-2017, 21:03
RE: 8 kielichów - przez Elpis - 14-11-2017, 20:31
RE: 8 kielichów - przez Blue22 - 30-11-2017, 21:25
RE: 8 kielichów - przez LeCaro - 30-11-2017, 21:29
RE: 8 kielichów - przez intenso - 11-03-2018, 09:58
RE: 8 kielichów - przez Barbara - 16-03-2018, 23:04
RE: 8 kielichów - przez madrugada - 11-03-2018, 12:02
RE: 8 kielichów - przez LeCaro - 12-03-2018, 02:30
RE: 8 kielichów - przez Annemef - 16-03-2018, 16:09
RE: 8 kielichów - przez Barbara - 16-03-2018, 22:51
RE: 8 kielichów - przez Barbara - 17-03-2018, 10:22
RE: 8 kielichów - przez intenso - 17-03-2018, 17:06
RE: 8 kielichów - przez LeCaro - 17-03-2018, 17:15



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości