Bayldonite
#4

   
Arsentsumebite, Azurite, Bayldonite
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/c...0427024114
Pielęgnacja i konserwacja Bayldonite
Zanim omówimy kwestię bezpieczeństwa minerałów, Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze. 
Bayldonite zawiera Ołów, Miedź i przede wszystkim Arsen.

Przede wszystkim należy unikać spożycia. 
Ponieważ Bayldonite jest stosunkowo miękki, można go łatwo zarysować, co oznacza cząsteczki zawierające Arsen. 
Oto niektóre z naszych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa podczas obchodzenia się z niebezpiecznym minerałem, takim jak Bayldonite:
Podczas cięcia lub polerowania kamienia należy nosić sprzęt ochronny.
Po kontakcie z minerałem dokładnie umyj ręce.
Nie lizaj minerału i przechowuj go z dala od osób, które mogłyby to zrobić, np. zwierząt domowych lub dzieci.
Nie noś Bayldonite w biżuterii.
Jeśli nie jesteś lapidarystą pracującym z Bayldonite, pamiętaj o umyciu rąk po kontakcie z kamieniem.
Jeśli chodzi o pielęgnację kamieni szlachetnych, stosunkowo niska twardość w skali Mohsa i kruchość Bayldonite sprawiają, że jest on dość delikatny. Zalecamy unikać mycia Bayldonite. 
Jeśli jest zakurzony, możesz go delikatnie przetrzeć bezpyłową ściereczką z mikrofibry.
Przechowuj Bayldonite z dala od twardszych minerałów, które mogłyby go zarysować. 
Trzymaj go także z daleka od kwasów.

Przełam formę pięknym Bayldonite!
Być może nie słyszałeś wcześniej o Bayldonite, ale ten kamień jest intrygującą słabszą stroną. 
Dzięki wspaniałym zielonym odcieniom, odmładzającym właściwościom leczniczym i rzadko spotykanemu wyglądowi, Bayldonite jest doskonałym dodatkiem do każdej kolekcji.
https://www.gemrockauctions.com/zh/learn...bayldonite

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Bayldonite - przez Krystyna - 27-02-2024, 21:24
RE: Bayldonite - przez Krystyna - 27-02-2024, 21:40
RE: Bayldonite - przez Krystyna - 27-02-2024, 22:11
RE: Bayldonite - przez Krystyna - 27-02-2024, 22:29



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości