10 kielichów
#17

Ciezko mi powiedziec co autor mial na mysli, gdyz zdecydowanie to przypisanie nie jest oczywiste Uśmiech)
Zreszta odniesienia Crowleya nieczęsto sa oczywiste na zasadzie "10 kielichow - sielanka rodzinna" i jego rozumienie tej karty to pokazuje. Zreszta za to lubie jego spojzenie, bo sama jestem daleka do przypisywania takich skojazen, ale nie zawsze podążam za jego sposobem rozumowania Uśmiech) ale tutaj i ja nie przypisuje tej karcie wspomnianego znaczenia w kazdym przypadku, a w niektorych pozycjach moze stanowic spora przeszkode na drodze do rodziny.

Dysharmonia pomiedzy energia Marsa a energia Ryb jest oczywista, aczkolwiek Mars sobie w innych znakach rowniez nie radzi, bo gwaltowny to kolega, i lubi sie wyrywac a nie kazdy znak to udzwignie Oczko Mars to aktywna, gwaltowna sila, bog wojny; z kolei Ryby to znak spirytualny, znak wspolczucia, pokoju. To sa w zasadzie przeciwne energie. Mysle, ze autor mogl widziec w tej karcie nasycenie, ktore zdarza sie nam utożsamiać tradycyjnie moze bardziej z 4 kielichow (zreszta taka nadal tej karcie nazwe). Skoro mamy koniec cyklu (10), to jak utrzymac to w calosci przez dluzszy czas? Czy wobec tego nie nadszedl czas na nowy cykl? Przeciez woda, aby utrzymala swoja czystosc biologicznie musi byc w ruchu, musi zachodzic wymiana/zmiana. Dla Crowleya stan opisany przez 10 kielichow jest mocno niestabilny, z jednej strony mamy nasycony zbiornik z woda w stanie spokojnym w ktorym ulega ona zanieczyszczeniu; albo energia Marsa rozniesie strukture, robiac tym samym miejsce na nowy cykl. A wiec utrzymanie tego stanu wymaga balansu pomiedzy silami Marsa i Ryb, tak bym to widziala. Mars od czasu do czasu wzburzy sadzawke, a Ryby podtrzymaja jego energie na takim poziomie aby nie rozpadla sie calosc. To stan oczywiscie daleki od tego co nazywamy sielanka, ale czyz nie ma zwiazkow ktore w ten sposob funkcjonuja?

Sama nie jestem znawczynia Thoth'a ale doczytywalam, ze u niego "najwyzsza" karta wsrod kielichow, opisujaca uczucia w sposob stabilny i pelny, byla 6.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości