10 kielichów
#19

Luks napisał(a):Ciekawi mnie jak 10 kielichów widziana jest od strony astrologicznej. Powszechnie ta karta jest uważana za szczęśliwą. Natomiast A. Crowley przypisał tej karcie Marsa w Rybach. Ostatnio motyw tego połączenia wyszedł w temacie 5 buław (post Madrugady): <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=33&t=222#p346450">viewtopic.php?f=33&t=222#p346450</a><!-- l -->

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś (Ania lub inny forumowicz dobry w tych tematach) rozwinął ten temat - Jak Mars w Rybach ma się do rodzinnej sielanki z 10 kielichów? Jaki aspekt tej karty może się kryć za tym połączeniem astrologicznym? Co autor miał na myśli? Co prawda wg interpretacji Crowleya 10 kielichów to karta "promieniowania" szczęściem i Mars ponoć wprowadza do delikatnej natury Ryb więcej zdecydowania potrzebnego by wydobyć wewnętrzne przeżycia na świat zewnętrzny. No ale czy Mars w Rybach to harmonijny aspekt? Ostatnio Ania stwierdziła, że Mars sobie nie radzi w znaku Ryb...

Luks napisał(a):Myślę, że Crowley poglebil opis tej karty o wspomnianą niestabilność, która w jakimś sensie towarzyszy 10-tkom - kartom przejścia na wyższy poziom. Jeśli ktoś chce coś dodać to zachęcam (chodzi mi o wiedzę uznaną, podejście autorytetów, opisy z talii). Ograniczamy tu dyskusje.
Uśmiech

Adolph Ernestus Thierens - był holenderskim żołnierzem , oficerem i astrologiem. W 1925 roku ukończył studia na Uniwersytecie w Lozannie w filozofii , a rok później otrzymał tytuł doktora honoris causa. Założył w 1907 roku w holenderskim społeczeństwie do badań współczesnej astronomii i astrologii , w której był prezesem do 1922. On był postrzegany jako założyciel holenderskiej astrologii, a stał się znany jako redaktor magazynu astrologicznego "Urania". Jego liczne publikacje są nie tylko o astrologii, ale także o Tarocie , teozofii i masonerii. Mam nadzieję, że ten autorytet jest dla ciebie wystarczający ... Dr. A.E. Thierens w swojej książce "Astrology & the Tarot" podaje, że 10 Kielichów to Dom VI, który związany jest ze znakiem Panny i rządzi w nim Merkury, dom ten jest jako obowiązki,usługi i zdrowie. O tym, że Dom VI jest przypisany do znaku Panny wspomina również Jolanta Romualda G-Gołębiewska w swoim artykule "Domy w horoskopie" ze strony <!-- m --><a class="postlink" href="http://jolanta-golebiewska.pl.tl/Domy-w-horoskopie-.-.htm">http://jolanta-golebiewska.pl.tl/Domy-w ... pie-.-.htm</a><!-- m --> , tam powołuje się na D.Rudhyara i S.Arroyo.

Hajo Banzhaf i Brigitte Theler w książce "Słowa kluczowe dla Crowley Tarot", opisują energię karcie 10 Kielichów jako: " Spełnienie (Ryby) i nowy początek (Mars), emocjonalne (Ryby) Wytrzymałość (Mars)" Pomysł, że Mars reprezentujący nowy początek ma sens, gdy weźmiemy pod uwagę, że Marsem rządzi Baran, pierwszy znak zodiaku. Banzhaf i Theler postanowili podkreślić konstruktywną moc Marsa zamiast jego niszczycielską moc. Mars każdy widzi jako siła negatywna lub szkodliwa, ale Marsowi również przypisuje się rzeczy, które idą w pozytywnym kierunku.

Mandala astrologiczne i Tarot przez AT Mann, podaje iż 10 Kielichów jest przypisana do III dekan Ryb - Plutona w Rybach. Słowa kluczowe Manna do Plutona to "moc, masa, magia, propaganda, siła, siła wyższa, szczerość". Na znaku Ryb, jego słowa kluczowe to "pęcznienia nasion; oczyszczający deszcz; spokój, potencjał, czułość, przeznaczenie, "odbiorczość", poświęcenie, psychiczny impuls, karmę, odosobnienie, mistycyzm". Manna w znaczeniu wróżebnym 10 Kielichów podaje: "działalność artystyczną Najwyższego, pochodzi od nieświadomych popędów, które mają realne środki wyrazu. Uniwersalne uczucia muszą być przetłumaczone na język realnego doświadczenia.... Pokusę, aby powrócić do poprzednio zdeprawowanych pozycji. Ego-wyzwalania staje się niebezpieczne i stresujące. ". To ostatnie stwierdzenie przez Mann prowadzi mnie do Anny Burroughs Cook "Im większy przychodzi, tym trudniej, że upadek"...
Tarot Dynamics systemowy Anna Burroughs Cook, w swoim systemie TD Anna Cook, przedstawia karty od 2 do 10 iż są to "karty tematu". Są one postrzegane jako mające silny wpływ na nasz bezpośredni plan, na sytuacje, nastroje, możliwości i przeszkód, które szybko mijają. Numer na karcie pokazuje sytuację. Dwór i definicja sugeruje przyczynę sytuacji, wraz z opcjami i najbardziej korzystne podejście do podjęcia. Jak wiemy Dwór Kielichów symbolizuje emocje, w tym również i sny marzenia, wszystko to, co nadaje sens naszemu życiu (jest to dość standardowe pojęcie w Stowarzyszeniu Tarota). Astrologiczny aspekt tego systemu wchodzi w grę, gdy zaczynamy mówić o numerze widniejącym na karcie.
Aby zinterpretować numer dziesięć, możemy spojrzeć na astrologiczne domy i tutaj X dom, który jest uważany za dom jako stanowisko w społeczeństwie, kariera zawodowa, reputacja. Ogólnie rzecz biorąc X Dom jest o twojej, czy też mojej roli w społeczeństwie, w którym zajmujemy stanowisko w oczach opinii publicznej lub społeczności, bliskich oraz swoich ambicji i aspiracji. Z kolei X Dom jest związany ze znakiem zodiaku Koziorożec znak kardynalny Ziemi znany jako zorganizowana , odpowiedzialny, celowych, praktyczne i zdyscyplinowany, rządzi nim Saturn (stanowiących ograniczenia, lekcje, władzę, karma). W systemie Tarota Dynamics, Temat Karty 10 oznacza osiągnięcie, dlatego w systemie TD 10 Kielichów jest "Emocjonalne Osiągnięcie". Łatwo jest zobaczyć, jak to może być podłączone do X Domu / Koziorożec / Saturn idei samodyscypliny i ambicji. Anna Burroughs zauważa, że ta karta "może również generować" natychmiastową karmę, twierdzi również, że 10 Kielichów oznacza" życie jest tym, co ci się uda, co sprawia to, że jest wiele w tym sensu, biorąc pod uwagę odpowiedzialność.

Dla mnie osobiście w karcie 10 Kielichów zawarty jest znak Skorpion i planety Pluton, Uran i Mars ... no ale cóż, widać muszę przywyknąć iż moje zdanie się nie liczy Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości