Zaczynamy naukę Tarota :)

Drogi pietrex,
to Ty wybierasz jaki rozkład stosujesz. 3 karty to też rozkład, także możesz wybrać opcję już przedstawioną lub poprosić by wskazały chronologicznie, albo, że 1 najważniejsza a 2 pozostałe są wyjaśniające, albo zapytać 1. co dobre, 2. co złe, 3. jaki wynik, albo poszukać innych możliwości, albo samemu coś wymyślić.
Ale nie widzę potrzeby kładzenia aż 3 kart na tak prosta wróżbę. Dajesz 1 kartę - jest jasna odpowiedź. Przykładowo: Co mnie jutro czeka? ... i wychodzi np. Księżyc - Dzień emocjonalny, być może doświadczysz lęku. Panuj nad emocjami. Uważaj na oszustów itd. As buław - Dzień zapowiada się optymistycznie, będziesz pełen energii, być może coś się rozpocznie, albo otrzymasz dobrą wiadomość, itd.
A jak będziesz miał np. Księżyc + As buław + 8 mieczy (wymyślam) to już zaczynają się schody, zwłaszcza, jeśli karty słabo ze sobą korespondują, tak jak te, które przedstawiłem. Dochodzi problem jaki rozkład zastosowałeś. No i jeszcze moc kart - Księżyc jako AW jest silniejszy niż pozostałe 2 karty, aczkolwiek z racji, że sa to As i karta brama, no to nie ulegaja jakoś mocno. Ale musisz wiedzieć, że istnieje coś takiego jak 'chwianie kart' tzn karta o większej mocy może osłabić znaczenie słabszej. Przy różnicy 6 i więcej pkt np. Wieża + 6 buław zaczynamy interpretację od karty silniejszej (dominującej). Poza tym specjalne statusy kart (karta brama, karta ochronna).

Z własnych notatek (robione dawno temu, z innego forum, które chyba już nie istnieje, także niestety nie podam dokładnego źródła Smutny ):
Karty Transformacje - 12 stopni
Arkana Wielkich Wtajemniczeń - 10 stopni
asy - 7 stopni
karty bramy - 5 stopni
dziesiatki i krolowie - 3 stopnie
pozostale figury (paź, rycerz, krolowa) Malych Wtajemniczen - 2 stopnie
blotki - 1 stopien

No i XXII Głupiec bez określonej mocy.

Karty ochronne to na pewno V Papież i XVII Gwiazda i nie wiem czy nie Umiarkowanie. To karty niwelujące / osłabiające zły efekt innych kart.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości