Zaczynamy naukę Tarota :)
#32

cytat z blogu Artura

Cytat: Przejdźmy jed­nak do sedna tego, co chcę napi­sać. W świe­cie użyt­kow­ni­ków Tarota ist­nieje, jest roz­wi­jane i czę­sto oma­wiane, poję­cie ‘BHP pracy z kar­tami’. Auto­rzy posłu­gu­jący się nim nawią­zują głów­nie, jeśli nie wyłącz­nie, do war­stwy poglą­dów i prze­ko­nań wywo­dzą­cych się ze świata sys­te­mów magii i reli­gii pier­wot­nych. W takim uję­ciu poję­cie BHP pracy z kar­tami zostaje zamknięte w zesta­wie kilku pod­sta­wo­wych czyn­no­ści, które powinny dzia­łać metodą ‘per se’, same przez się, niczym sakra­menty w uję­ciu dogma­tyki kato­lic­kiej. Za całość tak rozu­mia­nej higieny pracy wystar­cza pale­nie świec, oka­dza­nie kart i pomiesz­czeń, sypa­nie soli, czy pobie­ra­nie sym­bo­licz­nej opłaty za ‘wróżbę’.

Uśmiech
piszac o bhp mialam raczej na mysli: nie wroz jak jestes zmeczona/w zlym stanie psychicznym - bo przebijaja sie Twoje emocje, a koncentracja na istocie problemu jest mala
podziekowanie za wrozbe to jest taki "glask", jak mowi Mirka - wiemy, ze nasz wysilek zostal doceniony, a energia nie poszla w las
swieczek nie musze palic, ale wprawiaja mnie w dobry nastroj - nie maja na celu odganiania zlych duchow czy oczyszczania (chyba, ze mnie samą)
wiele ze stosowanych zabezpieczen, ich kolejnosc moze stac sie pewnym rytualem i przyzwyczajeniem (jak z czapka - jesli zawsze ja nosimy - to, gdy raz bez niej wyjdziemy, nagle czujemy sie nieswojo) - i od tego mozna sie uzaleznic, swoja kondycje psychiczna w czasie wrozby i po
z drugiej strony, dla czesci osob tworzy to pewne uporzadkowanie, stale ramy jako punkt wyjsciowy do wykonania wrozby, pewien standard
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości