Symbole w Tarocie
#2

Kolor biały jest sumą wszystkich kolorów, to symbol czystości i niewinności, a także symbol światła, ducha i triumfu nad ciemnością.
Cytat:Kolor biały zajmuje szczególne miejsce w palecie barw. Bliski absolutu i światła, kojarzy się z reguły z czystością i niewinnością, ale nie jest to jedyna jego wymowa. Kiedy pomyślisz o bieli i zamkniesz oczy, co widzisz? Czy nie nasuwa się pod powieki śnieżna przestrzeń zimowego krajobrazu? Zima to chłód i dystans, ale także ogromna jasna płaszczyzna, którą możesz zapełnić tym, czym chcesz. Jest jak czysta tablica, która zachęca do działania, do zapisania nowych historii. To także przestrzeń, w której możesz swobodnie oddychać, w której nikt nie zakłóca twojej pracy. Czyż duża jasna przestrzeń nie daje nam swobody i lekkości? To najpełniej pojęta wolność!

Biel zawiera w sobie wszystkie pozostałe barwy, jest zatem na swój sposób wszechstronna, reprezentując sobą wartości wszystkich kolorów. Jednocześnie drzemie w niej potrzeba dotknięcia „wszystkiego”, wszelkich możliwych doznań, jakie tylko zjawią się w zasięgu rąk. Biały kolor najchętniej noszą osoby, które nie lubią być ograniczane i starają się być za wszelką cenę niezależne. W pozytywnym wydaniu wskazuje dążenie do podkreślenia własnej indywidualności, dojrzałości, samodzielności. Bywa jednak, że do założenia takiego ubrania skłania przejściowe nawet poczucie nałożenia ograniczeń i biała barwa jest manifestacją potrzeby zerwania krepujących więzów.

Zwróć uwagę, że większość duchowych mistrzów nosi białe szaty i zaleca ten kolor do ćwiczeń nad rozwojem wewnętrznym. Tym bardziej, że tajnym odpowiednikiem bieli jest FIOLET.

Reasumując, podstawowe przesłanie bieli brzmi: zróbcie mi miejsce, abym mógł zacząć działać, pokazać swoje ogromne możliwości i to jaki jestem doskonały, stwórzcie mi przestrzeń, obdarujcie mnie wolnością, abym mógł zebrać jak najwięcej nowych ciekawych doświadczeń.
źródło cytatu - <!-- m --><a class="postlink" href="http://cichawoda85.w.interia.pl/kolory.htm">http://cichawoda85.w.interia.pl/kolory.htm</a><!-- m -->

Gdzie w kartach odnajdujemy ten kolor?
Kilka przykładów z talii RW.

Postać na karcie Maga ma białą przepaskę na głowie. Jest ona symbolem czystego myślenia. Możemy więc wysnuć z tego wniosek, iż Mag ma czyste myśli i może ukierunkować swoją wolę zgodnie ze swoją duszą.

Biała róża na karcie Głupca to siła życia, miłości, niewinności i czystości.

Biała kolumna na karcie Kapłanki to energia męska Yang, dzień, jasność, słońce, radość, moc, aktywność, dynamika.

Białe rękawy ubrań symbolizują czyste podejście do działania, a takie widzimy m.in. na następujących kartach: Głupiec, Mag, Kapłan, Moc, Umiarkowanie, ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości