6 mieczy
#18

Połączenie znaczeń Waita i Crowleya w tej talii jest moim zdaniem fantastyczne.

Poszłam tym samym tropem i wszystko poskładało mi się w całość.

Szóstka to – rozdroże, skrzyżowanie dróg, podjęcie decyzji, przekroczenie jakiś granic, odejście (Kochankowie) oraz (Wieża XVI) przełamanie wszelkich starych (duchowych, psychologicznych) stereotypów, narodziny nowego, odcięcie się od przeszłości……
Z powyższym związany jest ból, strach, rozterki, wątpliwości, zawsze czujemy strach przed nowym, nieznanym i to jest naturalne.

Ta dziewczyna stoi na mieczach, które rozchodzą się w różne strony. Mogą więc symbolizować owo rozdroże na którym się znalazła. W związku z tym, że są to miecze mogą symbolizować różne poglądy, idee.

Ona sama stojąc na tych mieczach z odciętą głową na tacy, jest symbolem odcięcia się od tego, jak wcześniej żyła. Tak jak napisała wcześniej Marysia….. może uwolniła się od męża tyrana? Może opuściła dom rodzinny w którym nie mogła już wytrzymać?
Wiele jest takich sytuacji, gdzie podejmujemy decyzję o odejściu, przekraczamy jakąś granicę, porzucamy przeszłość. Ta dziewczyna to zrobiła. Takie decyzje są trudne bo nie zawsze chcemy czegoś zrobić, ale musimy.

Za nią jakieś pole, leżący mężczyzna z odciętą głową. Zauważyłam, że ona stoi w jakimś stawie, może to brzeg jeziora, które jest wyschnięte. Widać jakby resztki wody na przy brzegu ale mogę się mylić.

Co do symbolu odciętej głowy przyszło mi na myśl inne skojarzenie. To może być symbol jej doświadczeń, myśli, jej przekonań, mechanizmów postępowania. Bo od tego nie da się tak łatwo uciec. Od złości, agresji, nienawiści czy wreszcie toksycznego związku np.Od tego co jest w nas nie da się uciec. Więc zabiera tą głowę ze sobą (mogłaby ja zostawić przecież)
Stąd też na jej twarzy widać ból, smutek, wątpliwości, zamyślenie, niepewność. Czy sobie poradzi sama ze wszystkim, z całym bagażem swoich myśli, przekonań, przyzwyczajeń oraz być może toksycznych uzależnień emocjonalnych.

Idąc dalej tym tokiem myślenia, tak jak zauważyła to Helge. Taki sam symbol odciętej głowy jest na karcie Królowej Mieczy. I 6 mieczy jest powiązana z ta kartą.
Z tym, że ta postać, to kobieta, która wie czego chce, panuje nad sobą i sytuacją. W jednym reku trzyma miecz, który jest narzędziem służącym do odcięcia się od starych zależności, przyzwyczajeń, sposobów myślenia (odcięta głowa)......
Ona jest odważna, niezależna, wierna sobie, wolna, wręcz wojownicza. Przypomina mi trochę Amazonkę Oczko

Takie są moje przemyślenia. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam sensu karty Zawstydzony
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości