6 mieczy
#33

natka napisał(a):OK, już przetłumaczyłam.
6 of Swords w talii Initiatory Tarots of The Golden Dawn
Sukces (powodzenie, pomyślność) następujący po zrozumieniu (obawie, lęku, strachu) i wątpliwościach (powątpiewaniu, niepewności). Długa i trudna podróż.
Negatywne znaczenie:
Fatalny błąd. Nieoczekiwana (niespodziewana, zaskakująca) katastrofa (nieszczęście, klęska).

Ze słownika wzięłam wszystkie znaczenia pasujące do karty - bo jak zwykle mam trudności, które ze znaczeń angielskich słówek są najbardziej odpowiednie dla danego tekstu Zawstydzony (a niekiedy jest ich multum), ale w tym przypadku to chyba lepiej podać wszystkie znaczenia, bo zależnie od sytuacji różne mogą pasować. Oczko
Natko, czy moglabys wrzucic co jest napisane po angielsku. Czy tam nie ma opisu karty ? czasem w opise zawarte sa istotne informacje.
natka napisał(a):No i jak to się ma do naszych tłumaczeń? Każdy miał chyba odrobinę racji... Zresztą Zibko zawsze podkreśla, że karty należy czytać przede wszystkim intuicyjnie, z obrazka, ja też jestem za takim podejściem. Uśmiech
Skoro Zibko tak mowi...to pewnie tak trzeba robic ,Natko. Oczko Ja jednak czasem patrze na karte, ale a czasem tez "wybieram" intuicyjnie znaczenie karty sposrod wielu znaczen.

Cytat:Eremit-"Druga rzecz, to dziewczyna nie jest uzbrojona i wcale mi nie wygląda, że to ona zrobiła. Depcze miecze jakby właśnie była przeciwna przemocy, co wyraża jej smutek na twarzy.
Generalnie nie lubię interpretować różnych talii i zgadywać "co autor miał na myśli" ale ja tu widzę w tej dziewczynie "posłańca złych wieści" "
....
Mam dokladnie takie samo odczucie patrzac na te karte. Ta dziewczyna wedlug mnie wyraza wlasnie to co autor tych kart chce nam przekazac, ironie i okrucienstwo niejednego zwyciestwa. To ,ze sukces oplacony jest czyjas "smiercia" lub czyims cierpieniem, jak to czesto bywa w zyciu. W jej twarzy jest cos takiego...jakby zarzut czy zal..."zwyciezyles, ale czy warto bylo ? czy trzeba to bylo osiagnac takim kosztem ?"... chociaz...wlasciwie...ona jakby wie , ze trzeba to bylo zrobic takim kosztem. Jej twarz mowi "Wiem,ze tak trzeba bylo zrobic...ale to takie smutne"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości