Religia a karty. Czy tarot to grzech?

Witajcie Kwiatek
Widzę, że już tyle tu było powiedziane na temat, czy tarot jest grzechem?...
Myślałam, że nie mam nic wiele do powiedzenia, a jednak...
Nie będę wchodzić w dyskusję, bo uważam, iż wiele było już tu omówione i z niektórymi wypowiedziami się w zupełności zgadzam, z innymi nie do końca, a jeszcze z niektórymi wcale. Chcę jedynie przytoczyć wam wypowiedź p. Michaela Tsariona o ciekawej teorii, która daje mi wiele do myślenia w kwestii Tarot a Grzech: Biblia stworzona jest na bazie Tory, co do tego nie ma żadnych wątpliwości i mówimy tu o Biblii Kościoła Katolickiego, a z kolei Tora bazuje na tarocie. Dlaczego?
Biblia jest napisana słowami, Tora jest napisana słowami, jakby kodem, mamy przecież Kabałę, a Tarot napisany został symboliką dla wszystkich zrozumianą. Świat jest taki sam jak kiedyś, możesz teraz kłócić się, co jest napisane w Bibli, co w Torze, masz barierę językową, potrzebujesz tłumacza, który może coś niechcący źle przetłumaczyć … w Tarocie są symbole dla wszystkich zrozumiane niezależnie od wyznania.
Nie ukrywam, ale ta teoria bardzo mnie zaintrygowała, a doszukując się prawd o wierze, jej pochodzenia, już nie ważne jakiej wiary, wyznania jesteś, można dojść do właśnie takich wniosków i przyjąć to za prawdę.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości