Religia a karty. Czy tarot to grzech?

delfinek napisał(a):A czy to nie jest tak ze nikt nikomu nie karze korzystać z magii i to jest każdego wybór ty Arturze wybrałeś temat chcąc podzielić się swoimi spostrzeżeniami zarejestrowałes się i udzielasz na forum
Pisywałem tutaj w różnych tematach. Ten interesuje mnie gdyż jest specyficznie przewrotny. Odnosze wrażenie, że grupa gorliwych wyznawców pobożności kulturowej i wiary naturalnej stroi się w piórka 'dobrych' katolików mając za nic zalecenia własnego kościoła Oczko
Jednorożec LeCaro napisał(a):Więc pytam ponownie: gdzie tu jest mowa o grzechu?
A ja ponownie odpowiadam, że ten temat nieprzypadkowo znalazł się w sekcji katechizmu poświęconej łamaniu pierwszego z przykazań (dlatego cytowałem także punkty poprzedzające i następujące). Oczywiście łamanie tego przykazania jest moralnie obojętne dla pojęcia wiary i pobożności w wydaniu rzymsko-katolickim a już na pewno nie może być grzechem jeśli ktoś nie użył wprost terminu 'to jest grzech' w żadnej ze wskazanych sekcji? Uśmiech I oczywiście jestem niedouczonym baranem gdyż mówię wprost o tym, że próba zanegowania oczywistego faktu to w najlepszym przypadku zwyczajna obłuda Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości