Religia a karty. Czy tarot to grzech?

(02-01-2018, 14:38)tarot55557 napisał(a):  Uważam, że tarot i religia mają że sobą wiele wspólnego. Żeby wierzyć w tarota trzeba odrzucić racjonalizm, tak samo żeby uwierzyć, że Bóg sam siebie ukrzyżował za grzech, który sam stworzył też trzeba odrzucić racjonalizm.?? Gdyby nie było wierzących to u wróżek nie byłoby klientów. Kościół powinien wróżbitom dziękować, a nie walczyć. Dzięki temu jest stały rozwój u ludzi wyobraźni i poszukiwania czegoś "duchowego". Bez względu czy jest to wiara w Allaha, Jezusa, Anioły, Czakry... Ja nie widzę, żadnej różnicy.  Pomaga to w używaniu przez ludzi prawej półkuli, rozwija kreatywność i intuicję, zdolności do empatii i psychoanalizy.

Tak to upraszczasz, że zaczynam się buntować .... 

Tarot, to dla mnie żadna tam religia, aby w nią wierzyć ... to już przekreśla twoją wypowiedź... 

"Uważam, że tarot i religia mają że sobą wiele wspólnego. Żeby wierzyć w tarota trzeba odrzucić racjonalizm, tak samo żeby uwierzyć, że Bóg sam siebie ukrzyżował za grzech, który sam stworzył też trzeba odrzucić racjonalizm.?? "

Wróżki nie są dlatego, że istnieją, ale dlatego że straszy się nimi inne dzieci, ... przed nimi ... Czyli nie masz co mieć pretensje do "kogoś", ale do realnej społeczności, która ciebie samego przed nimi straszyła... \

Racjonalnie ... sam siebie zniszczysz .... 

Nie będę wnikać w to, co komu, ma za coś, ktoś, dziękować ... 

Wiem tylko jedno ... 
TAROT to żadna tam wiara, sekta lub wyznanie  ('religijna wiara), i z całą pewnością każda religia, wyznanie bazuje na Tarocie ...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości