Zapiekanki
#21

   
Makaronowa zapiekanka z pulpecikami w sosie serowym
Gdy nie masz ani pomysłu, ani czasu na przygotowanie obiadu, fajnym rozwiązaniem będzie makaronowa zapiekanka z pulpecikami.
Tym razem przygotowałam wersję z makaronem farfalle, pulpecikami z mięsa wieprzowego, w lekkim sosie serowym.
Jak nie masz w lodówce żółtego sera to równie dobrze możesz zrobić sos śmietanowy, koperkowy, pomidorowy… Kombinować można na milion sposobów!

Składniki:
150 g makaronu Farfalle Barilla
400 g mięsa wieprzowego mielonego
1/2 łyżeczki przyprawy do mięsa mielonego
1 jajko
3 ząbki czosnku
1 kajzerka
szczypta soli i pieprzu
250 ml śmietanki kremówki
1 łyżeczka posiekanej świeżej bazylii
100 g startej mozzarelli

*Makaron Farfalle Barilla gotujemy według wskazówek producenta.
Mięso mieszamy wraz z jajkiem, przyprawą do mięsa mielonego, przecisniętym przez praskę czosnkiem, namoczoną i odciśniętą z wody kajzerką, a także przyprawiamy solą i pieprzem.
Całość dokładnie mieszamy i formujemy z mięsa małe pulpeciki. 
Smażymy na małej ilości oleju, ściągamy z patelni.
*Na patelnię wlewamy śmietankę kremówkę, jeden przeciśnięty przez praskę czosnek, a także przyprawiamy solą, pieprzem i posiekaną bazylią.
Do podgrzanej śmietanki wsypujemy ugotowany makaron al dente (oczywiście odcedzony!), a także dodajemy startą mozzarellę.
Całość lekko mieszamy i dusimy pod przykryciem przez 2-3 minutki.
*Do foremki do zapiekania przelewamy makaron w sosie, a na wierzch makaronu układamy w odstępach nasze pulpeciki. 
Mi wyszło sporo tej zapiekanki, więc przygotowałam ją w dwóch mniejszych foremkach, możecie ją upiec w jednej dużej.
*Wierzch zapiekanki można posypać opcjonalnie małą ilością startego sera. 
Piec przez 15 minut w temp. 190 stopni. 
Smacznego!
https://poprostupycha.com.pl/przepis/mak...e-serowym/

[Obrazek: attachment.php?aid=69226]
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości