Numeracja kart Siła i Sprawiedliwość
#28

krystyna napisał(a):Zmieniłam jeszcze raz...jak nie tak...to poprawcie... Oczko
Jest dobrze Ok wracamy do tematu.

Mnie zamiana kolejności Mocy i sprawiedliwości nie przekonuje Nie przekonuje mnie argumentacja numerologiczna przedstawiona przez Banzhafa.

W swojej książce Waite napisał, że to ON przestawił, chyba że to taka zmyłka, aby sie móc wytłumaczyć przed Zakonem.
Myslę że istotnym pytaniem jest "kiedy Waite zamienił kolejność tych kart" Myśli Mógł przeciez zrobic to znacznie wczesniej przed wydaniem swojej talii tarota. Wprowadzić swoja kolejnośc do Zakonu i teraz może to wyglądać jakby tylko korzystał z tajemnic bractwa. Aczkolwiek temat Zakonu nie i nteresował mnie wystarczająco, aby zagłebiac się weń. Na pewno Aur Ganuz orientuje sie lepiej.

Chciałbym tylko jeszcze zauważyć, że w tarocie RW niewiele jest Kabały, zaledwie na 2 kartach (no dobra, może na trzech) jest nawiązanie do Drzewa Życia i to wszystko. W porównaniu do tarota Wirth'a to naprawdę mizeria.

Myslę że w przestawieniu kolejności chodziło o zgodność z Zodiakiem, bez tych wstecznych konotacji z Kabałą, o których pisał Ganuz. Zamiana Mocy i Sprawiedliwości w kartach tarota spowodowała zgodność kolejności kart ze znakami zodiaku, ot i wszystko.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprawiedliwość i Siła - przez SmekT - 14-09-2019, 12:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości