Numeracja kart Siła i Sprawiedliwość
#30

KatiJo napisał(a):A na to to ja mam swoją teorię Uśmiech

Dzielę się swoją teorią, zgodnie z obietnicą:

Czytaliście "Księgę Thota - Klucz do zrozumienia" Duquette'a?
Crowley miał wizję, że wszystkie stare litery hebrajskie przypisane do AW są prawidłowe, ale Cade nie jest Gwiazdą...
Zamienił miejscami Cade - przypisywane Gwieździe i He - Cesarzowi...

A teraz uwaga - odkrywam po raz drugi na forum publicznym swoją spiskową teorię... (pierwszy raz napisałam o niej 26 marca 2012 na innym forum, ten post jest niemal kopią tamtego).

Oparłam ją na kilku rzeczach...
Przeczytanych kiedyś gdzieś - sama nie wiem gdzie - proroctwie Majów, Clowleyu i własnych wizjach.
Wklejane obrazy pochodzą z przytoczonej wyżej pozycji Duquette'a.

Naturalny porządek znaków Zodiaku:

[Obrazek: zodiaknatural.jpg]

Zamiana Tet(Lew - Moc, u Clowleya zwana Żądzą) i Lamed (Waga - Sprawiedliwość, u Crowleya zwana Dostosowaniem)

[Obrazek: zamianai.jpg]

Jak wiemy, albo przynajmniej większość z Was wie - Sprawiedliwość i Moc zamienił miejscami Waite (teraz już sama nie wiem kto zamienił po poście Aur Ganuza, mniejsza o to). Rzekomo zamiana zaistniała dlatego, aby do Zodiaku pasowało. Dlaczego jednak we wcześniejszym Tarocie - powiedzmy Marsylskim - Sprawiedliwość była VIII, a Moc XI? Pasuje do powyższego skrętu, prawda?
Nie pamiętam kiedy dokładnie nastąpiło poprzednie przebiegunowanie, czy też zmiana ruchu obrotowego Ziemi, czy też jedno i drugie... Niech się wypowiedzą znawcy. Dość, że - jeśli wówczas Ziemia kręciła się w odwrotnym kierunki, to Zodiak też szedł odwrotnie...
Czyli: Ryby-Wodnik-Koziorożec-Strzelec-Skorpion-Waga-Panna-Lew-Rak-Bliźnięta-Byk-Baran
W rzeczonym czasie owego przebiegunowania czy też zmiany ruchu nastąpiło zatrzymanie i cofnięcie z Lwa do Wagi... Potem szło już tak, jak dziś znamy...
Wymyśliłam, że Wielkie Arkana celowo szły tak, a nie inaczej, by upamiętniać tamto wydarzenie... Że Tarota nie było wtedy, wywodzi się z wieków średnich? Tak naprawdę nikt nie wie skąd jest i kiedy powstał...
A oto rezultat zamiany hebrajskich liter przynależnych Gwieździe i Cesarzowi, który popełnił Clowley:

[Obrazek: zamianaii.jpg]

Już powinniście załapać moją teorię... Nowa zmiana kierunku....
Jedyne co nie pasuje to data...
Jeśli to coś ma nastąpić - jak przepowiadają - 21 grudnia 2012 to jest to ostatni dzień Strzelca.
Gwiazda to Wodnik - czyli 20 stycznia do 18 lutego. Cesarz to Baran, czyli 21 marca do 20 kwietnia. Nijak nie pasuje...

Ale to tylko moja luźna teoria Uśmiech

Powyższa teoria została wysnuta przeze mnie w oparciu o wiedzę i źródła przytoczone wyżej. Tutaj, na tym forum - dzielę się tymi luźnymi dywagacjami po raz drugi publicznie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jeśli się sprawdzi - chylcie czoła. Cóż nam z tego jednak i cóż z tego mi - jeśli nie przeżyjemy... Satysfakcja w niebycie? Któż wie..
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprawiedliwość i Siła - przez SmekT - 14-09-2019, 12:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości