Numeracja kart Siła i Sprawiedliwość
#42

Aur Ganuz napisał(a):Z historycznego punktu widzenia, nie ma cienia wątpliwości, że Waite dowiedział się o tej kolejności w Zakonie. Dotrzymywanie tajemnicy, zwłaszcza w tajemnych stowarzyszeniach okultystycznych, było w tamtych czasach naprawdę surowo przestrzegane i informacje na temat Zakonu zaczęły przeciekać dopiero później za sprawą Crowleya, przynajmniej dziesięć lat po tym, jak Waite stał się członkiem G.D.
O widzisz, tego nie wiedziałem, dzieki za info Ok

chciałbym przypomnieć tylko, że mowa tu o zamianie względem tzw. tradycyjnej kolejności kart, a pierwotna własciwie nie jest pewna, o czym już rozmawialismy.

Aur Ganuz napisał(a):Bez 'wstecznych konotacji z kabałą' nie byłoby takiego przyporządkowania astrologicznego, jakie jest, bo co innego sprawiałoby, że Baran zaczyna się dopiero od piątej karty i znaki zodiaku przeplatają się z planetami bez ładu i bez składu?
Podoba mi sie twoja wnikliwość i znajomość tematu, ale mam wrażenie, że wychodzisz z założenia, iż wszystko ma sens, więc ma jakies uzasadnienie. Może być tak, że nic nie sprawiło iż Baran zaczyna sie dopiero od piatek karty, przypadek. Tak wyszło Uśmiech
Nie twierdzę że tak było, jednak należy uwzględniać to, że nie zawsze dzieje się cos zgodnie z logiką. Mamy przykład z kalendarzem, ktory miał zaczynac sie od narodzin Crystusa, a tu głupia pomyłka i nie zaczyna sie od własciwej daty Bezradny

A znaki sie przeplatają z planetami, owszem, jednak kolejność kart, po uwzglęnienieu "przeplotów", pokrywa się z Zodiakiem. A kto wie Myśli może jakiś ład w tym jest?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprawiedliwość i Siła - przez SmekT - 14-09-2019, 12:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości