Numeracja kart Siła i Sprawiedliwość
#56

Rani napisał(a):Aur Ganuz nie wiem jak ci dziekowac za twoje zaangazewanie w udzielaniu informacji ,ale jesli masz ochote w przyszlosci zwiedzic Nepal - zapraszam do mnie.

Napal? Lecę sprawdzić, o której mam samolot! Rotfl

Rani napisał(a):A orientujesz sie moze kiedy powstal ten Cipher Manuscript ?

Niestety, z racji tego, że historia C.M. jest zagrzebana pod warstwami mitów i legend, nikomu nie udało się tego jednoznacznie ustalić (przynajmniej nic o tym nie wiem). Napisanie takiego dokumentu wymagało nie tylko znajomości Kabały, Tarota, itd. ale również dogłębnego zrozumienia rytuałów masońskich, na których rytuały G.D. (opisane w C.M.) są oparte. MacKenzie poznał Leviego w 1861, w 1870 został wolnomularzem, w 1874 wydał encyklopedię dotyczącą wolnomularstwa, więc można założyć, że do tego czasu miał wystarczającą wiedzę, żeby taki dokument napisać. W encyklopedii tej napomyka również o Hermetycznym Zakonie Egipskim. W 1879 w liście do Westcotta napomina o systemie Tarota, którego nie może publicznie ujawnić, gdyż dałby ludziom do rąk 'najniebezpieczniejszą broń'. W 1883 założył tajne ugrupowanie - Stowarzyszenie Ośmiu. Umarł w 1886. Gdybym miał strzelać, myślę, że napisał C.M. w przeciągu ostatnich 15 lat swojego życia.

Skan, który załączyłem wcześniej (jeśli tego też potrzebujesz) to Folio 35 z C.M. str. 116-117 w: Kuntz, Darcy (ed.), The Complete Golden Dawn Cipher Manuscript. Edmonds, USA: Holmes Publishing Group, 1990.

Pozdrawiam
Aur Ganuz
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprawiedliwość i Siła - przez SmekT - 14-09-2019, 12:32



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości