Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji

barbara40 napisał(a):jednak dla mnie karta XVIII Księżyc choć nie jest optymistyczną kartą, to jednak z pewnością nie jest tą negatywną. Nadałabym jej miano "Neutralnej" karty, ponieważ jest bardzo zmienną kartą, nadającą nastrój.
Każdy widzi karty nieco inaczej. Ja wyznaję zasadę, że Księżyc jest jedną z 4 kart ostrzegawczych w AW. Te karty pokazują trudniejszy etap wędrówki Głupca. Pokrywa się to z moim doświadczeniem. Stąd na ogół widzę Księżyc jako umiarkowanie negatywną kartę. Ale właśnie, zgodnie z tematem wątku, każda karta ma blaski i cienie. Jeśli sąsiednie karty będą sugestywne, to odczytam blaski XVIII Księżyca czyli np marzycielskość, tajemnicze piękno, ciążę, głębokie uczucia itd.


barbara40 napisał(a):Nie zgodzę się z tym twierdzeniem ...

To nie MY wróżymy, a jedynie odczytujemy karty, umiejętnie lub też i nie - proszę nie odbieraj mocy tym kartom, bo w takim układzie pytanie po co w ogóle nimi się interesujesz - hipokryzja? ok, tak sobie tylko pomyślałam, a więc i też tak nie twierdzę, tylko dzielę się swoimi spostrzeżeniami, które mogą być błędne.
Tu się różnimy. Uśmiech Uważam, że Tarot nie ma w sobie nic magicznego, tak samo zresztą jak talia klasyczna. Kiedyś ludzie grali kartami taroka, a potem zaczęli z nich wróżyć, podobnie jak z kart klasycznych, fusów i całej masy rzeczy. Według mnie karty same w sobie nie mają mocy, to wizerunki produkowane hurtowo w fabrykach, natomiast osoba wróżąca ma dar. Karty stanowią pomoc, którą wróżka/wróżbita się posługuje. Podkreślam jednak, że jest to moje osobiste zdanie na ten temat i ktoś może mieć inne. Natomiast gdybym miał uznać, że ja tylko odczytuję przekaz, to musiałbym zadać pytanie Od kogo go otrzymuję...


barbara40 napisał(a):Tu nie ma żadnej "sztuki" odczytywania, "wyczuwania" tych kart... tego nie da się nauczyć (moim zdaniem). Oczywiście możemy próbować, możemy się starać, możemy posiąść jakąś tam wiedzę, aby móc sterować "Tym statkiem". Tarot nie służy do Naszego sterowania, jak nam się podoba, ale do słuchania tego, co On ma nam do powiedzenia, często nawet wówczas kiedy nam się to nie podoba i myślimy iż płynie na górę lodową.

Ja myślę, że jeśli koś używa tych kart i odczytuje je intuicyjnie, jest w wielkim będzie ... Karty Tarota sądzę że stanowią coś więcej jak tylko rodzaj kotwicy, statku z kołem ratunkowym... zresztą sam to powiedziałeś ... (na niebiesko).

Ja uważam, że aby móc coś intuicyjnie przewidzieć, intuicyjnie coś odczytać musimy mieć wcześniej z tym styczność, musimy "to" znać, no bo jak inaczej można coś przewidzieć?
Intuicja nas nie zawodzi, ok ale pod warunkiem, że mieliśmy już z daną sytuacją do czynienia, znamy coś z autopsji, no bo koleżanka, no bo szef, no bo to i tam to ...
"Sztuki" nie da się nauczyć. Dla mnie "dar" wróżenia to umiejętność tak jak np zdolność nauki języków obcych - każdy może opanować to na pewnym poziomie, ale nie każdy na tyle dobrze by się swobodnie posługiwać. To kwestia osobistych predyspozycji. Tego daru nie da się nauczyć, to pewnego rodzaju talent, który albo się ma, albo nie. Niemniej nad talentem trzeba pracować. I tu przechodzę płynnie do kwestii intuicji. Sytuacje, których nie doświadczyliśmy ciężko jest przewidzieć, gdyż o nich nie pomyślimy. Ale intuicja to nie racjonalne myślenie. Intuicja nie zawodzi nas bez względu na to czy mieliśmy z czymś do czynienia czy nie, pod warunkiem, że mamy też rozwiniętą empatię. Uśmiech Nawet intuicję da się dalej rozwijać, dzięki doświadczeniom oraz empatii. Można pójść dalej i nazwać to wewnętrzną mądrością, albo jednym z jej aspektów.


barbara40 napisał(a):Luks zadaję tylko pytania, nie osądzam ciebie, daleka jestem od tego, ale staram się rozmawiać na ten temat ... Ja też szukam tej "Prawdy"
Nie odebrałem tego w kategoriach osądu Uśmiech To wątek dyskusyjny, kontrargumenty są tu na dziennym porządku. Niemniej chyba nie warto więcej rozwijać tu ( w tym wątku) kwestii podejścia do wróżenia kartami, bo nie tego dotyczy temat Uśmiech Po prostu nie chcę tu zrobić offtopa Smutny
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Gość - 02-12-2010, 00:22
RE: Predyspozycje do wróżenia, rola intuicji - przez Barbara - 07-08-2017, 21:59
Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 22-06-2017, 12:30
RE: Dar do wróżenia. - przez Mikesz - 23-06-2017, 13:10
RE: Dar do wróżenia. - przez calineczka2000 - 25-06-2017, 12:16



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości