10 mieczy
#39

(18-09-2019, 20:40)Tarofides napisał(a):  LeCaro, wybacz, ale ja widzę tu operację jak najbardziej. Chodzi o to, że znaczeniowo poniekąd masz rację, ale obrazek mówi co innego. Operacja jak nic, noże, krew się leje, pacjent nieprzytomny itd.

Nie ma sprawy - Ty widzisz tę kartę tak, ja widzę inaczej. Dlatego napisałam że dla mnie ta karta nie oznacza stricte operacji - chyba że drastyczną, gdzie coś jest wycinane, usuwane na amen... czyli gdzie coś się kończy, a nie gdzie coś "naprawiamy".
Dlatego np. w pytaniu o przyszły stan zdrowotny chorej ręki czy ucha nie uznałabym 10 mieczy za kartę zapowiadającą operację (która miałaby sprawić że ta ręka czy ucho będzie funkcjonować lepiej).

Talia nie ma tu nic do rzeczy.... Ale jeżeli mielibyśmy spoglądać na znaczenie karty pod kątem obrazka, to właśnie karta 10 mieczy z talii Waite'a, którą dałeś za przykład jest dla mnie zaprzeczeniem operowania (czyli jakby nie było ratowania lub naprawiania zdrowia): samotnie leżący człowiek w plecy ma wbite 10 mieczy... nikt by tego nie przeżył, i on też zapewne jest martwy... tu już nie ma czego naprawiać...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości