I Mag DC
#1

Jest to dość ciekawy Mag, jak wspominałem jest starszy od Magów w innych taliach. Może sprawić, że poczujemy się trochę nieswojo, bo pokazany jest w dynamicznej akcji, bardzo naenergetyzowany. Czuć niemal tę energię wyczarowaną przez niego. Nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Czuć jakby zaproszenie do bitwy i siłę człowieka stojącego obok świętych kamieni. Mamy poczucie, że coś tu rzeczywiście się zaczyna. Kogut to również wojownicza dusza. Kiedyś często przed walką konsultowało się sprawy z czarownikiem. Jestem całkiem nowicjuszem w sprawach druidów, i nie mam zbyt wiele wiedzy na temat ich obyczajów, ale wyłącznie na płaszczyźnie wizualnej od dawna lubię tą talię oraz tę kartę - to jedna z moich ulubionych w talii.
[Obrazek: 01-The_Magician1.jpg]
Napewno jest w starszy wiekiem od tego z wersji RWS. Wydaje się dużo bardziej zdeterminowany do pokonania przeszkód, nawet jeśli nie wszystko jeszcze rozumie. Jego wiek podkreślony dużym łysiejącym czołem wizualnie czyni go jeszcze mądrzejszym. Te kamienie za nim sprawiają, że wydaje się być bardzo stabilny i uziemiony, o takim realistycznym charakterze. Brak kontrastowych kolorów w stroju Maga powiada również, że nie stara się stworzyć żadnej iluzji mocy, a jego siła pochodzi z wnętrza.

W tle karty jest sporo żółtego koloru. Może to być wschodzące słońce, a więc czas sceny to świt. Obok dużego kamienia stoi kogut i pieje - to kolejne wskazanie pory świtu. Symbolizować może jakiś początek, coś nowego lub sygnał by się obudzić. Stojące za Magiem kamienie, a także kamienny stół za którym stoi przypominają rytualny ołtarz. Mag trzyma różdżkę skierowaną do góry, a druga ręka opuszczona jest w dół (tak w górze, jak i na dole) i ma symbol nieskończoności na swoim pasie. Ma na sobie pelerynę z piór, co może to stanowić symbol intelektu. Ptaki latają, więc kojarzy się to z żywiołem powietrza, czyli intelektem i mądrością. Dodatkowym powodem dla mojej sympatii dla tej talii są obfite odniesienia do natury. Wyjątkowo na tej karcie i jest to bardzo na miejscu - wogóle nie ma zieleni, roślin. Wszystko wydaje się dużo prostsze i stworzone przez wolę i wysiłek człowieka.

Mag z Druidcraft jest podobny do Kapłana z innych talii i odwrotnie - arcykapłan tutaj jest bardziej podobny z postawy i wyglądu do Maga w innych taliach. Pokazany tu rodzaj Maga sprawia wrażenie godnego zaufania, mądrego nauczyciela. To ktoś, kto posiada moc ze względu na swoją wiedzę, a nie siłę fizyczną. Jest on wystarczająco mądry, aby mieć świadomość wartości twórczego wykorzystania siły woli i ducha w stworzenie, zamanifestowanie czegoś realnego i namacalnego, co pomaga nam zachować zdrowie. Karta naładowana jest determinacją, ambicją, pozytywną siłą woli i jest mile widziana w rozdaniach, niezależnie od sąsiedztwia innych kart.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości