Król mieczy
#12

   
Król MieczyCzy to na pewno zimny typ, któremu uczucia są obce, za to hołduje logice i rozumowi? Wiele osób nie przepada za tą kartą. Kobiety z reguły wolą Pucharowego, Ognistego lub - zwłaszcza na dłuższą metę! – Denarowego Oczko   Dlaczego lubię Mieczowego? Bo cenię intelekt, błyskotliwość, pomysłowość. Umiejętność dyskutowania i rzeczowego argumentowania. I nie przeszkadza mi, gdy taki facet mówi; „Myślę, że kocham” Myśli   Pewnie, nie jest to zbyt romantyczne i porywające, ale ma swój urok… Bo uczucia są tutaj przemyślane, wyważone, niesprzeczne z rozumem. Może dlatego KM wydaje mi się bardzo męski – w końcu intelekt bywa seksowny  Oczko   Wzbudza zaufanie, bo nie rzuca słów na wiatr, nawet jeśli lubi się nimi bawić. Jednak prawdziwy KM nie popisuje się swoją wiedzą i elokwencją. On w ogóle nie jest gadułą. Nie potrzebuje olśniewać lub błyszczeć. Często po prostu pozostaje zdystansowany, sceptyczny, konkretny, rzeczowy. Wycofanie mu nie przeszkadza – jest świadomy swojej wartości i nie musi się ze swoimi umiejętnościami obnosić. Gdy przyjdzie właściwy moment, pokaże co potrafi, robiąc to jakby od niechcenia, naturalnie, bez oczekiwania poklasku.
Kartę Króla Mieczy postrzegam jako drugą (po Asie) najczystszą realizację energii dworu mieczy. To POWIETRZE POWIETRZA, lotny umysł, myśl wolna od obciążeń emocjonalnych czy pragnień posiadania.  W odniesieniu do sytuacji zachęca, by wszystko rozważyć, przemyśleć, posłuchać opinii eksperta. By poszerzyć swoją wiedzę na temat problemu, podejść do sprawy racjonalnie, odsuwając na bok emocje lub… po prostu te emocje dobrze „obejrzeć”, uświadomić je sobie i dzięki temu lepiej kontrolować.  
Gdzie widzę Króla Mieczy?  W sali sądowej lub wykładowej. Przy stole szachowym i stole operacyjnym. W gabinecie chirurgii szczękowej. W podróży dookoła świata. Na fotelu pilota wycieczek i… pilota samolotu. Widzę go także w roli dobrego trenera zawodnika czy całej drużyny sportowej – opracuje strategię działania krótko i długoterminowego, bieżąco reaguje na trudności, ma w zanadrzu plan awaryjny, panuje nad emocjami swoimi i swoich podopiecznych.  Niewątpliwie KM sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ważna jest precyzja i umiejętność szybkiego podejmowania decyzji w oparciu o wiedzę i doświadczenie oraz przekazywanie informacji w sposób jasny i rzeczowy.  Ale moja najciekawsza wizualizacja tej karty przedstawia Króla Mieczy w wysokich górach. Jest on alpinistą, który ma precyzyjny plan zdobycia kolejnego szczytu lub… po prostu miłośnikiem surowej górskiej natury: skał, widoku błękitu nad głową, zimnych, wartkich strumieni, a przed wszystkim krystalicznie czystego powietrza. I by to docenić, nie potrzebuje towarzystwa innych ludzi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości