Przykładowe znaczenia karty na poz. 7.
#17

Adela napisał(a):no, ale teraz tak sie zastanawiam... cytaty z podaniem autora wolno legalnie umieszczac, czy nie? Jaka jest roznica miedzy nielegalnym kopiowaniem, lamaniem praw autorskich, a niewinnym cytowaniem?
Te różnice są dosyć trudne do uchwycenia. Cytat - zdanie, lub ich kilka - z podaniem autora to co innego, a kompletne opracowanie wszystkich kart na danej pozycji portretu autorstwa p.Chrzanowskiej to raczej już nie jest niewinne cytowanie. Teoretycznie kilka takich postów z listą znaczeń kart dla pozostałych pozycji portretu może zastąpić książkę - a to już będzie działanie sprzeczne z ochroną praw autorskich, gdyż jak wspomniała Gośka
Gośka napisał(a):jeśli tekst książki można znaleźć w Internecie, to wiele osób już jej nie kupi.
.
Nie porównywałem dokładnie każdego opisu z książką, ale kilka które prześledziłem nie były dosłownie przepisane.
Kiki-Zmora napisał(a):przepisałam wszystkie, które były w książce, czasem coś pomijałam co wg mnie mogło być mało istotne, lub przepisywałam swoim językiem.
Kiki-Zmora napisał(a):to nie moje, to Chrzanowskiej Oczko
Moje pytanie dotyczyło tych wypowiedzi. Jestem za dogłębnym zajęciem się, studniowaniem na własne potrzeby czy to Portretu Psychologicznego, czy różnych talii tarota. Nie sądzę jednak, aby przepisywanie literatury uprzednio opublikowanej miało sens. Wiele informacji na temat portretu znalazłem na blogu p.Chrzanowskiej, także mnóstwo opisów kart jest w kwartalniku wydawanym przez nią. Warto oczywiście podeprzeć swoje wypowiedzi cytatem, aby ktokolwiek jest chętny mógł odnaleźć stosowne materiały. Według mnie największą wartość ma jednak w takiej dyskusji na forum wymiana osobistych doświadczeń. Kiedy kilka osób dorzuci do wspólego wątku swoje osobiste widzenie każdej karty, to powstaje coś czego nie można znaleźć w literaturze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości