Przykładowe znaczenia karty na poz. 7.
#22

Gośka napisał(a):Tarofides i Zib, chciałabym wiedzieć jakie jest stanowisko Administracji, tzn. czy te wątki zostają na forum.
Z oficjalnym stanowiskiem poczekajmy, aż Tarofides pojawi się. Myślę, że Kiki-Zmora jeśli ma czas i ochotę opracować jeszcze raz swoje wypowiedzi na temat poszczególnych kart tak, aby nie były kopią tekstu z książki, a wyrażały osobistą opinię o znaczeniu każdej karty. W każdej chwili chętnie pomogę edytować post. Nie obrażaj się Kiki, bo te uwagi to nie jest osobista wycieczka. Dotyczy to również znacznie szerszego problemu. Daj znać czy zechce Ci się popracować jeszcze nad tekstem i pozmieniać go, aby nikt nie miał pretensji.

Teraz tak prywatnie jako czytelnik i tarocista chciałbym wyrazić swoją osobistą opinię. Prawa autorskie zostały stworzone aby zabezpieczyć interes osób inwestujących swój czas i środki w nowatorskie idee. Trzeba to uszanować. Sam nie lubię kupować książek całkiem w ciemno, ale wielokrotnie po przeczytaniu fragmentów dostępnych na internecie dopiero decydowałem się na zakup pozycji. W przypadku p. Chrzanowskiej posiadam wszystkie dostępne na necie w elektronicznej formie materiały na temat portretu. Interesuje mnie on od dawna. Zakupiłem książkę, a także jestem uczniem p. Chrzanowskiej. Oprócz warsztatów w Wasiłkowie prowadzi ona także kursy przez internet/email dostępne przez Szkołę Krzeczot Emmy Lang.
Sama autorka rozpropagowała metodę pisząc wiele na swoim blogu. Mnóstwo z tych artykułów stało się potem częścią książki. Obecnie w każdym wydaniu jej kwartalnika jest rozdział na temat Portretu. Myślę, że zrobiła ona wiele aby nawet Ci których chwilowo nie stać na zakupienie książki mogli zapoznać się z Portretem Psychologicznym. Nie musimy tego na forum kopiować. Wystarczy podać link czy wskazać źródło. Nie znaczy to jednak, aby nie dać się zainspirować tekstami źródłowymi i nie mówić o nich, nie dyskutować. Skoro istnieje zainteresowanie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć taką grupę i wymieniać doświadczenia i przemyślnenia. Taka jest idea forum. Dzieje się to samorzutnie jeśli ktoś rozpocznie wątek na interesujący temat. W większych "sprawach", gdzie potrzeba trochę moderacji w sensie zorganizowania działu, wątków zawsze chętnie służymy pomocą. To nie ma sensu dla 2-3 osób, bo wkrótce sprawa sama ucichnie. Kiedy zglosi się więcej zainteresowanych to kiedy złożymy do kupy pomysły co i jak zrobić może to mieć większą przyszłość. Niestety, jak już też napisała Gośka, większość z nas ma inne zajęcia poza forum. Na moje propozycje zajęcia się innymi taliami poza RWS odpowiedziało wiele osób, ale postęp w opracowaniu kart jest bardzo powolny. W sprawie tarota Thoth wcale nie drgnęło. Wierzę jednak, że jeśli każdy dołoży swoją najmniejszą nawet cegiełkę to coś uda się stworzyć.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości