Najważniejsze książki mojego życia
#42

Hmmm... sam nie wiem czy mogę to tutaj napisać... jeśli napisałem cos zle to proszę o upomnienieUśmiech
ale... racji ze interesuje sie historią i zawsze chciałem poszerzać horyzonty w tym kierunku ale niestety.. wyszło tak jak wyszłoUśmiech pamiętam jak kiedyś byłem gimbusem... i po przeczytaniu książki "Medaliony" Zofii Nałkowskiej moje zainteresowanie historią definitywnie ukierunkowało sie aż do dzisiaj na zagadnieniu II wojny światowe a szczególności holocaustu i nazizmu... i tak, uważam ze jednych z ciekawszych i zarazem "współczesnych'' książek które mogę polecić i które sa warte uwagi z racji bogatej treści i prostego przekazu odbiorcy to: Laurence Rees Auschwitz. Naziści i „ostateczne rozwiązanie” , Laurence Rees "NAZIŚCI ostrzeżenie historii" , Władysław Bartoszewski "Mój Auschwitz", Vivien Spitz "Doktorzy z piekła rodem" , Danuta Brzosko-Mędryk "Mury z Ravensbruck", Stanisław Sterkowicz "Zbrodnie hitlerowskiej medycyny", Zofia Stochowa "Numery mówią", Kazimierz Albin "List gończy" i moja ulubiona, nie wiem czemu... "Ja z krematorium Auschwitz"- czyli rozmowa z Henrykiem MandelbaumeUśmiech ... dobra juz nie straszę nikogo Oczko i przepraszam za tak mroczne pokazanie mojej drugiej stronyUśmiech ale wiecie co, nasuwa mnie sie pewna refleksja... otóż jak kiedyś byłem na wycieczce w KL Stutthof w Sztutowie natrafiłem na wycieczkę szkolną... przy bramie obozowej, akurat oni wychodzili.... a która oprowadzał wraz z przewodnikiem starszy Pan z pewnym numerem w specyficznym miejscu... i nigdy nie zapomnę zasłyszanych wtedy słów które on wypowiedział (a na które każdy z nas sam sobie musi odpowiedzieć) "Jeśli wy zapomnicie.. to kto będzie pamięta o tym... ?" nooo własnie kto?Uśmiech
Z tych lżejszych książek i tematów ale jak że ciekawszych które tez sie czyta z zapartym tchem to: "Wisła jak krew czerwona" Ron Jeffery , Norman Davies "Boże Igrzysko , Powstanie44, Europa Walczy, Orzeł Biały i Gwiazda Czerwona" polecam również coś z naszego "krajowego" podwórka czyli Bogusława Wołoszańskiego : " Tajna wojna Hitlera, Honor żołnierza , Baza 43- Cichociemni, Szpieg, Sieć-ostatni bastion ss" no jeszcze bym wspomniał o I. Witkowskim ale co tam... Rotfl Z tych "normalnych" książek jeśli tak można powiedzieć to... zakochałem sie w sielance "Nad Niemnem" E.Orzeszkowej Rotfl Zawstydzony no i jak bym nie mógł wspomnieć o mojej ulubionej "cywilnej" pisarce Barbara Rosiek Rotfl i jej książkach które gorąco polecam: " W poszukiwaniu ducha, Pamietnik narkomanki, Kokaina, Alkohol prochy i ja... i to było tyle z grubsza co mogę polecić z mojego punktu widzenia Oczko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości