Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie
#2

Ja nie deklarowałem przejścia na wegetarianizm. Bywa ciągle, że skuszę się na indyka czy kurczaka. Zacząłem to na zasadzie diety - chodziło o alternatywny do łykania tabletek sposób na obniżenie cholesterolu. Przy okazji zrzucenie kilku zbędnych kilogramów z wagi też miało swoje znaczenie.

W zasadzie mój sposób odżywiania trudno nazwać jakąć specyficzną dietą. Po prostu stosuję się do zasad, które sam uznałem za sensowne. Nie stosuję cukru rafinowanego, mąki i innych wysoko przetworzonych produktów. Piję kefir. Mleka krowiego i jego przetworów raczej unikam. Kawę piję raz dziennie i do niej mam mleko kozie.

Nie zaglądam w zasadzie do specjalistycznej książki kucharskiej. Każdy przepis tradycyjnej kuchni jest łatwy do zmodyfikowania i zamiany dania na wegetariańskie. Zamiast dodatku mięsa ja zaczynam gotowanie od podsmażenie na oleju cebuli. Tłuszczu nie należe totalnie unikać, gdyż pewne witaminy i elementy pokarmu niezbędne w diecie człowieka mogą być przyswajalne tylko przez rozpuszczanie w tłuszczu. Często dodaję też mleko kokosowe, a to może mieć sporą zawartość oleju kokosowego. Dodaję czasem ziarna sezamu. Nadaje to znanym potrawom nowego smaku. Oleju sezamowego, niezbędnego na przykład do zupy Miso nie należy gotować.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Gandera - 20-10-2012, 22:14
RE: Kącik wegetariański - przez Polli - 23-04-2017, 00:54
RE: Kącik wegetariański - przez Aggata - 27-03-2018, 14:32
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 29-11-2020, 19:37
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez LeCaro - 03-12-2020, 03:59
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 12-05-2021, 09:54
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 16-02-2022, 16:48
Re: Naleśniki, krokiety - przez Nobody - 30-10-2016, 20:12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości