Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie
#10

Zib domyslam sie ze znasz swietnie angielski ( ja nie) wiec  czy moglbys mnie wspomoc i napisac (w skrocie) czemu ten wlasnie wyzej wymieniony przeze mnie Dr Esselstyn mowi, zeby nie spozywac oleju?( odpisz jesli znajdziesz czas oczwiscie )
oto filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=b_o4YBQPK...re=related
Oto w skrócie i moim wolnym tłumaczeniu mówi dr. Esselstyn:
Cytat:Zakochaliśmy się od dawna w oliwie z oliwek, na skutek wielu dotychczasowych publikacji. Wynika z nich m.in., że obniża zły cholesterol, a podwyższa dobry. Długoterminowe badania dowodzą jednak czego innego. Były takie robione w kaliforni, gdzie wydzielono grupy kontrolne i dla sprawdzenia postępów robiono co jakiś czas angiografię aby zobrazować postęp choroby wieńcowej, czyli zmiany światła okołosercowych naczyń krwionośnych. Nie udowodniło to dobroczynnego wpływu oleju na postęp choroby. Na zlecenie przemysł produkującego olej ponowiono badania, ale nie wniosły one nic nowego. Oliwa z oliwek nie różni się pod tym względem od normalnego masła.
Pod koniec nawiązał do raportu Uniwersytetu w Harward, który dalej karmi nas rekomendacją wskazanych przy chorobach serca olejów, wymieniając rzepakowy i ten kwestionowany z oliwek. Autorzy przyznali rację Dr Esselstyn, stwierdzając, że przy wszelkich skomplikowanych chorobach XX wieku należy zachować elastyczność w poglądach.
smacznego -enjoy - Zib
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Gandera - 20-10-2012, 22:14
RE: Kącik wegetariański - przez Polli - 23-04-2017, 00:54
RE: Kącik wegetariański - przez Aggata - 27-03-2018, 14:32
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 29-11-2020, 19:37
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez LeCaro - 03-12-2020, 03:59
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 12-05-2021, 09:54
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 16-02-2022, 16:48
Re: Naleśniki, krokiety - przez Nobody - 30-10-2016, 20:12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości