Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie
#28

Libra22 napisał(a):Mniam  Mniam Kocham mięcho ! Mniam  Mniam

Oplułam kompa. Ty wiesz jak mi poprawić humor. Rotfl  Rotfl
jowitka napisał(a):Mam mały mętlik w głowie, szczerze przyznam. A to dlatego, że mam znajomą, która była była wiele witarianką, zreszta prowadziała świeitny blog ( już nie) bo po kilku latach wróciła do jedzenia mięsa . Miała złe wyniki badań wątroby i inne przykre dolegliwości. A jest profesjonalnym dietetykiem. Dziś uważa, że produkty odzwierzęce w diecie człowieka są niezbędne. Swoim  pacjentom poleca obecnie dietę paleo. Myśli
Mirra, a jakie TY masz doświadczenia z tą dietą? Podobnie jak TY, nie przepadam za mięsem, ale lubię ryby.
Ach , i jeszcze pytanie - czy jest jakaś karta określająca wegetarian, ten sposób żywienia?
Chyba muszę postawić sobie karty, czy przejść na dietę... Uśmiech

Tak jak napisała Helge . Organizm sam, tak jest u mnie  upomina sie tego co mu jest najbardziej potrzebne. Ja przestałam jeść mięso w poście 8 lat temu. Przyszło święto, a mnie nie ciągnęło wcale do miesa ,  mimo smakołyków jakie były na stole. Rotfl Ja lubię ryby , wiec nie chodziłam głodna.  Rotfl Jednak to, ze nieumiejetnie dobierałam produkty spowodowało niedobór żelaza. I wiesz jak moj organizm reagował na taki niedobór ? Mimo, ze tygodniami nie jadłam mięsa szłam do sklepu i kupowałam wątróbkę , lub kaszankę i jadłam z apetytem. Rotfl Kiedy wypłukiwałam potas i wapń to kilogramami zajadałam sie pomidorami i bananami ,choć za nimi nie przepadam. Gdyby nie słodycze to byłabym laska nebeska, bo ja mogę odżywiać sie tylko ryba i warzywami. Rotfl Od dwóch lat jem od czasu do czasu mięso, ale wtedy kiedy muszę przygotowac je dla rodzinki. Od dzis znów jestem wolna ja ptaszek Hura  Rotfl  Nic nie muszę . Hura  Rotfl  Zajechałam do sklepu i kupiłam to co lubię, pstrąga , łososia , twarożek kozi, miks sałat , rzodkiewkę, warzywa, bo hurrra zakupiłam wyciskarkę do soku ze ślimakiem. Już wypróbowałam. Jest super. Nie fiksuje i nie licze ilości białej maki, cukru, czy jajek. Jem również chleb razowy, bo uważam , ze jest wskazany i zdrowy. Mam, tez w zamrażalce piersi z kurczaka i z kaczki, wiec będę musiała je spożyć.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Gandera - 20-10-2012, 22:14
RE: Kącik wegetariański - przez Polli - 23-04-2017, 00:54
RE: Kącik wegetariański - przez Aggata - 27-03-2018, 14:32
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 29-11-2020, 19:37
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez LeCaro - 03-12-2020, 03:59
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 12-05-2021, 09:54
RE: Wegetarianizm + przepisy wegetariańskie - przez Aggata - 16-02-2022, 16:48
Re: Naleśniki, krokiety - przez Nobody - 30-10-2016, 20:12



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości