Helloween - ciekawostki, wróżby, zwyczaje
#80

:laughing-rolling: :laughing-rolling: :laughing-rolling:
No a ja ostatnio wyglądam tak:
[ATTACHMENT NOT FOUND]
Poza tym znalazłam jeszcze kilka innych ciekawostek dyniowych:
[Obrazek: 13479_amerykanskie-swieto-dyni-_3_2.jpg][Obrazek: cache_srcce973eab0ae0b275927743083aa3382...190420.png]
Nawet jest podobizna Leosia Rotfl
[Obrazek: 0b796f838ef8189bcf9b8be448543dd9.jpg]
A mówili mi,że dzieci się szuka w kapuście Myśli
[Obrazek: 11-male-dziecko-w-dyni.jpg?w=326&h=355]

DYNIA: Podczas Halloween pełni funkcje dekoracyjne, ale warto też wykorzystać ją kulinarnie. Jest pyszna i wartościowa.
Zawiera sporo witamin: A, C, PP i witaminy z grupy B, a także składników mineralnych, m.in. fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez. Miąższ dyni to doskonały środek przeciwwymiotny dla przyszłych mam, a jej pestki można stosować wspomagająco przy leczeniu pasożytów przewodu pokarmowego u dzieci.

7 sposobów na dynię

1. Surówka – dyni nie trzeba gotować, a jedynie zetrzeć na tarce i połączyć z dodatkami, np. rodzynkami, cebulką, jabłkiem.

2. Purée – może zastąpić ziemniaki w drugim daniu, ale trzeba ją nieco doprawić, żeby nie była mdła. Wcześniej najlepiej upiec lub ugotować ją na parze. Z purée z dyni można zrobić pastę do chleba.

3. Zupa krem – dynię wystarczy ugotować (lub upiec) i zmiksować, dodając egzotycznych przypraw, np. wanilii lub ziół.

4. Nadzienie – do tarty zwykle wykorzystuje się upieczoną dynię w kostkach, a do pierogów – purée, np. z dodatkiem białego sera lub parmezanu.

5. Dodatek do risotto, makaronu, zapiekanki – kawałki upieczonej dyni dodane do ryżu lub sosu do makaronu czy zapieczone z nim spowodują, że danie zrobi się pysznie jesienne.

6. Składnik ciasta – dyniowe purée znajdzie swoje zastosowanie również w serniku lub cieście drożdżowym.

7. Placuszki – masę na nie robi się tak samo jak na placki ziemniaczane lub z cukini, czyli z dodatkiem jajek, mąki. Można też dodać sera, np. koziego. Potem pozostaje już tylko usmażenie.

Źródło: Twoje dziecko
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Helloween - ciekawostki, wróżby, zwyczaje - przez Libra22 - 25-10-2012, 22:40
RE: O wszystkim i o niczym - przez nastek96 - 31-10-2021, 12:07
RE: O wszystkim i o niczym - przez Krystyna - 31-10-2021, 12:28
RE: O wszystkim i o niczym - przez nastek96 - 31-10-2021, 15:30



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości