Wątek zamknięty

Reiki-Zib
#18

Rudalila.
Dam Ci dobrą radę - najlepszą z możliwych - zrób jak uważasz. Świata tym nie zmienisz czy uwierzysz czy nie. Nie może to mieć większego wpływu na ogólnoludzką opinię reiki, bo będzie to jedna z milionów rozmaitych opinii. Jeśli chodzi o Ciebie - a moim zdaniem to najbardziej się liczy - to może to sprawić coś wyczuwalnego. Jeśli uwierzysz, to pozwolisz sobie pomóc. Jest wtedy jest szansa abyś - wierząc w reiki - kontynuowała proces zmian poprawiających Twoje samopoczucie.

W wątku "Reiki" w niniejszym dziale, wspomniane w poście <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?p=134616#p134616">viewtopic.php?p=134616#p134616</a><!-- l --> i następnych Goya wspomniała o badaniach naukowych, w odpowiedzi do tonu Rudejlili, że w zasadzie współczena nauka nie uznaje reiki jako metody leczenia, o racjonalnie udowodnionych wynikach. Konkluzją artykułu w Wiki jest, że"
Cytat:Reiki nie jest weryfikowalne przez naukę, dlatego jakiekolwiek teorie na temat jego istnienia, a także zasad działania pozostają dla naukowców w sferze wiary (bądź częściej, niewiary). Jako takie są dla niej niefalsyfikowalne. Tak więc dla naukowców Reiki pozostaje pseudonauką.

Ne zmienia to faktu, że reiki jest jako dodatkowa, albo istotna forma leczenia stosowana w kilkuset szpitalach w Stanach Zjednoczonych. Ofertę reiki ma też na swojej liści każde niemalże hospicjum.
Do wzburzenia Goya chcialem dodać, że mój Grandmaster (moja nauczycielka była inicjowana przez niego) Wiliam Lee Rand stworzył Center for Reiki Research oraz Reiki Membership Association. W naszej dotychczasowej dyskusji poruszane były problemy samozwańców, czy wyznawców i praktyków pewnych pobocznych systemów. Osobiście nie wyrywam się do wyzywania praktyków i wyznawców od czci i wiary. Powodem jest to, że osobiście nie poznałem tych systemów, a właśnie dlatego nie mogę znać ich skuteczności. W USA, założony przez wspomnianego Williama Lee Rand Reiki Membership Association niejako rozwiązuje tą sprawę. Podobnie jest w Kanadzie. Rolę tę pełni powstała przed kilku laty Canadian Reiki Association. Reguła tego stowarzyszenia jest taka, że każdy z potencjalnych członków ma obowiązek swoją skuteczność udowodnić. Temu służą obowiązkowe badania w formie potwierdzenia skuteczności przez osoby, którym kandydat na członka Asocjacji robił przekaz reiki.
Obecnie sam jestem na takim okresie próbnym i szukam chętnych do ekspetymentu pt. czy odczują efekty mojego przekazu reiki. Zapraszam do współpracy.
Każdej osobie skłonnej aby spróbować efektu mojego przekazu oferuję darmową godzinę - może to być w dwóch lub więcej sesjach - w zamian za oświadczenie o skutkach i odczuciach. Asocjacja wymaga podania danych - imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu email. To tylko dla uwierzytelnienia, ale wyrywkowe kontakty w celu sprawdzenia, czy dodatkowego potwierdzenia są możliwe. Praktycznie wynikiem zostania pełnoprawnym czlonkiem asocjacji jest możliwość sprawdzenia przez potencjalnego klienta zdolności praktyka reiki. a jest to coś odpowiadające przynależności do cechu rzemiosł w wersji amerykańskiej. Jeśli ktokolwiek z was, czytających ten post ma ochotę, lub konkretną potrzebę sprawdzenia czy na niego podziała reiki w moim wykonaniu - albo zna osobę, która może mieć taką potrzebę - to serdecznie zapraszam. Odpowiem na każdy kontakt.
Wątek zamknięty


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości