Astrologia chińska
#18

Sprawdziłam i ja. Uśmiech Tak się zgadza horoskop 50/50 u mnie. Ale dzięki, dzięki. Kwiatek

Korzystając z założonego tematu i jak widać znajomości chińskiej astrologii, mam okazję Kosma x poprosić Cię o pewne wyjaśnienie/ naprowadzenie/ bądź wskazówkę ( tym bardziej ,że zauważyłam też zaznajomienie twoje z tarotem ).

Ale ab ovo :posiadam chińskiego tarota, które to karty bardzo lubię.
Oczywistą rzeczą jest fakt ,że „rozlał „ się po całym świecie i każda nacja narodowościowa może go mieć. Ten jest w swej strukturze taki sam , nie odbiegający od klasyki ale zaadoptowany na ich użytek ( z personifikowanymi fizjonomicznie twarzami chińskimi oraz kulturowo gadżetami ).
Nie jestem zwolenniczką mieszania tarota z innymi symbolami ( bo tarot to tarot a nie jakieś wróżydełko ) ale myślę ,że w tym przypadku nie ma jakieś wielkiego odstępstwa w zachowaniu powiązania gdyż oni w tali wykorzystali właśnie - te trygramy. Otóż na każdej karcie w dolnym rogu znajduje się poszczególny znak trygramu, jako dodatkowa informacja do karty i jej przesłania.

Mówiąc kolokwialnie za chiny nie potrafię skorzystać z tej informacji dodatkowej. Czy mogę cię prosić o wskazówkę/ podpowiedź/ instrukcję jak mogę to połączyć ? wykorzystać ? naprowadź mnie na jakieś sensowne wykorzystanie tego ( bo w końcu na bank po coś to jest , ten trygram jak widać z powyższego twojego materiału służy/ ma zadanie interpretacyjne ) .

O ile wyrocznia I-Cing jest oparta na bazie heksagramów i sama w sobie jest wróżebna, to jej składowa część w postaci łączenia dwu trygramów ( nie chodzi mi o tworzenie heksagramów, bo na karcie jest tylko trygram ) jest znana na podstawie tej bazy. Natomiast zastosowanie samego trygramu w pojedynczych kartach jest dla mnie zagadką.
Czy mam szansę ? na jakieś ugryzienie tematu ? i spożytkowanie tego na miarę naprowadzenia mnie właściwe tory do wykorzystania tej wiedzy ?

Będę Ci bardzo wdzięczna Oczko ( oczywiście zakładając ,że może i ktoś inny , zaznajomiony z tematem się włączy, co oczywiście przysłużyłoby się do podzielenia się tą arcyciekawą wiedzą ).

Szkoda mi trochę, by leżał w szufladzie tak opcjonalnie bezużyteczny, nie wykorzystany w całości przy znanej ich narodowościowo mądrości życiowej od setek lat . Da się coś z tym zrobić ? proszę o naprowadzenie mnie.

Platon  cyt . : ” Ob­serwuj, słuchaj, rzad­ko osądzaj i nie chciej za dużo „.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości