Astrologia chińska
#24

aqua&fire Uśmiech

na moje to błąd powstał w momencie, gdy wszystko zaczęto wrzucać do jednego worka i mieszać razem.. co innego jest poznawanie różnych nurtów filozoficznych czy np. astrologii, a co innego tworzenie jakiejś nowej (hmmm) pomieszanej jakości, która bez ogromnej wiedzy, może pokazywać właśnie niespójny obraz.. albo gdy jedyne co się nasuwa na myśl, to pytanie co autor miał na myśli? bo odpowiedź zna tylko on

czy wkleiłabyś zdjęcie choć jednej karty swojej, bo aż ciekawa jestem jak wygląda

napisałaś, że może eksperyment wydawniczy polega na wyższości Iching nad Tarotem.. to może znaczenie kart jest właśnie ukryte w energetyce? z drugiej strony gdzieś napisałaś, że trigramy są jako dodatkowy element gdzieś w rogu karty.. co raczej sugerowało by, że jest to informacja dodatkowa

co do Iching, to tak jak sama mówisz, odpowiedz zawsze jest z dwóch trigramów, bo to one są obrazem sytuacji, oraz zależności jakie powstają w związku ze spotkaniem różnych od siebie elementów... nie spotkałam się aby w Iching cały obraz miał tworzyć jeden trigram, bo to jest ruch przemiany Uśmiech

a co jest jak wykładasz więcej niż dwie karty? jak to wtedy czytać? jako energetyki, zdarzenia następujące po sobie? jak jakiś wynik jednego zdarzenia z drugiego? (myślę razem z Tobą o tym, bo to ciekawe) Myśli

każdy trigram, tak samo jak karty ma określone cechy, one są niezmienne, za to w połączeniu ze sobą dają nowe jakości

nigdy nie spotkałam z kartami, które łączą w sobie aż tak dwa różne systemy.. i jestem przeciwnikiem takiego mieszania, za to z chęcia zaglądam w różne rejony astrologii, bo wtedy mam więcej informacji

po za tym materiały źródłowe dają największa szanse na to, że przeinterpretowanie jeśli nastąpiło, to w niewielkim wymiarze,
więc jak czegoś szukam, to raczej staram się u źródła, więc może trzeba sie wiecej o tych kartach po prostu dowiedzieć? Myśli Uśmiech
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości