Astrologia chińska
#26

aqua&fire' napisał(a):spotkałam już tak niebywałe tzw. kombinacje alpejskie ,że chyba mało mnie co zdziwi , a mogę dodać dla porównania zestawienie I-cingu z Kalendarzem Majów ( Kinami ) naprawdę szokujące brrrr.
Jak już pisałam kiedyś, nie mam nic przeciwko porównywaniu, zestawianiu i etc. Dla przykładu: uczeni usiłujący ustalić pochodzenie kwadratu lo shu zastanawiają się nad podobieństwem pomiędzy kwadratem a pieczęcią Saturna wywodzącą się z kultury hebrajskiej. Takie spekulacje nie miałyby miejsca przy założeniu, że każda kultura stanowi odrębną całość i posiada tylko dla siebie właściwe systemy, a powiązania nie są możliwe. Natomiast często wystarczy spojrzeć chociażby na na mitologię aby znaleźć elementy wspólne.
Oczywiście jest to moje zdanie, z którym nie musicie się zgadzać. Oczko

Co do obliczeń podanych na poprzedniej stronie: w książkach Lillian Too i Evy Wong spotkałam się z inną metodą. Dla mężczyzn wyliczenia są poprawne - sumę cyfr roku urodzenia odejmujemy od 11tu, natomiast w przypadku kobiet - do sumy cyfr roku urodzenia dodajemy 4. Warto też sprawdzić kiedy w danym roku rozpoczął się rok chiński (jeśli ktoś urodził się w styczniu lub w lutym).

aqua&fire' napisał(a):posiadam chińskiego tarota, które to karty bardzo lubię.
aqua&fire' napisał(a):za chiny nie potrafię skorzystać z tej informacji dodatkowej.
Przypuszczam, że chodzi o Feng Shui Tarot.
Ponieważ jest to talia nawiązująca do Feng Shui Szkoły Kompasu, obecność trygramów jest na niej niemal obowiązkowa Uśmiech . Zrozumienie ich pozwala głębiej sięgnąć w prawidłowość zmian zawartych w naturze i w człowieku. Przedstawiają troistość: człowiek (miejsce środkowe w trygramie), ziemia ( dolna linia), niebo (górna linia). W Feng Shui duże znaczenie ma wzajemne oddziaływanie na siebie trygramów i powiązania pomiędzy nimi, wyznaczanie trygramów osobistych, później korzystnych kierunków, ect. W przypadku zastosowania ich na kartach Tarota bardziej istotne stają się ich powiązania z porami dnia i roku, kierunkami, żywiołami, kolorami, zwierzętami, rodzajami osobowości, częściami ciała, liczbami ale myślę też, że jeśli ktoś dobrze opanuje ich znaczenie, będzie mógł analizując karty zwrócić uwagę również na interakcje.
W przypadku powyższej talii trygramy zostały powiązane z liczbami, dlatego na I, X, XIX, na wszystkich Asach i Dziesiątkach znajduje się trygram Kan, na V, XIV i Piątkach nie ma trygramów, Paziom został przyporządkowany trygram Tui (najmłodsza córka), Rycerzom - Chen (najstarszy syn), Królowym - Kun (matka) i Królom - Chien (ojciec).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości