0 - Głupiec (Wędrowiec)
#8

Pies: symbolizuje lojalność i wierność. Tutaj symbolizuje nagrodę, gdy uwierzymy prawdziwie w nasze przeznaczenie. Jeżeli uwierzymy w przeznaczenie i ślepo kroczymy wierząc w szczęście, to zyskamy lojalność i uznanie ludzie, będziemy we właściwych miejscach i  dobre wydarzenia spotkają nas w życiu. Pies lojalnie szarpie szatę Głupca, by uchronić go przed upadkiem w przepaść. Jednak, gdy Głupiec ufnie kroczy wierząc w szczęście to chroniony jest na swojej drodze i wszystkie elementy ostatecznie układają się w całość.

Tobołek: Na jak długo zawartość tobołka wystarczy i pokrzepi Głupca? Głupiec nie zastanawia się nad praktyczną stroną swojej wędrówki. Jednakże, tobołek może zawierać coś więcej niż pożywienie. Przypatrzmy się uważnie rysunkowi. Niektórzy uważają, ze przypomina jądra i to symbolizuje potomków wiernych filozofii Głupca. Rysunek tobołka mówi o osobistej odpowiedzialności za nasze czyny. To my musimy ponieść konsekwencje na naszej drodze życia..
.

Róża: Ten symbol potwierdza podwójne przesłanie karty Głupca: ślepa  wiara to piękno róży, natomiast głos rozsądku to jej kolce. Róża jest symbolem siły napędowej Głupca, celem, do którego on dąży. Jej kolor- biel symbolizujący czystość- mówi, że cel jest godny i wart wysiłku.
Podstawowe pytania:
Medytując nad kartą Głupca, należałoby zadać sobie następujące pytania:
• Czy realizuję moje marzenia?
• Czy jest miejsce w moim życiu na pasje ?
• Jak postąpiłby Głupiec w mojej sytuacji?
• Co jest dla mnie ważniejsze przekonania czy jak jestem odbierany/a przez innych?
• Obawiam się przygody, czy praktycznej strony życia?
• Jeżeli sposób, w jaki żyję jest informacją o mnie, to, jaką informację przekazuję?

Źródło: http://www.tarotteachings.com/fool-tarot...aning.html
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości