0 - Głupiec (Wędrowiec)
#10

To jest Głupiec z talii Gilded Tarot Royale.

Posługuję się tą talią od pewnego czasu i jest to dla mnie najbliższa karta tarota, oraz strażnik talii - jak dotychczas...Dlaczego ? - wystarczy spojrzeć na mojego awatarka i każdy sie domysli...Uważam, że każda próba odkrywania tarota ma cos w sobie magicznego bo niesie tę ciekawosć Głupca i jego nioeokiełznaną chęć poznawania swiata bez oglądania się na konsekwencje...

WĘDROWIEC - to najszczersza prawda bo całe moje życie jest wędrówką po całym swiecie (dosłownie) , ja identyfikuję się z tą kartą w sensie dosłownym i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że karta ta pod pewnymi względami przypomina Merkurego - posłańca Bogów - Mam w swoim portrecie tarotowym kartę SWIAT i ona jest dopełnieniem i kompletnym opisem poczynań Głupca. Astrologiczny dom IX odpowiada za dalekie podróże , a ja mam własnie Merkurego w domu IX oraz Jowisza na MC który spina dom IX i dom X horoskopu, a Jowisz to druga planeta odpowiedzialna za dalekie podróże po swiecie... Jesli przejrzeć się bliżej tej karcie to przede wszystkim ona doskonale uzupelnia się z dowolną kartą Tarota , jest jak naczynie do którego można wlać dowolną zawartosć. To karta której imię może bardzo mylić swoją nazwą. Napisałem tu kiedys bajkę o Głupcu http://dobrytarot.pl/viewtopic.php?f=67&t=3274 i jego 21 zadaniach celowo , aby zaznaczyć że pozory mogą bardzo mylić bo kryje się w tej karcie błysk geniuszu , który musi zostać w nas odkryty i odnaleziony - to ziarno runy Inguz , która wspaniale oddaje zawartosć sakiewki Głupca.
Akurat na tej karcie znak Ryb i Barana jest na tle Księzyca , a to w moim przypadku bardzo ważne, bo Księżyc mam w Rybach , a jestem urodzonym pod znakiem Barana.

To jest karta DOSWIADCZEŃ życiowych - i nie jest ważne jak one się zakończą, ważne jest eksperymentowanie....To karta prób i błędów popełnianych przez nas codziennie, ale w przeciwieństwie do Maga, który swiadomie kreuje rzeczywistosć Głupiec poszukuje prawdy i miejsca swojego w swiecie, bo wszędzie jest mu jednakowo dobrze i nie przywiązuje wagi i znaczenia do rzeczy i mysli, idei lub poglądów. Głupiec to człowiek który najpierw zrobi , a później docierają do niego konsekwencje swojego czynu - wręcz idealny opis postępowania ludzi urodzonych w Baranie...Głupiec ma jedną z wielu zalet cenionych przez nas wszystkich - JEST PRAWDOMÓWNY - tak jak dziecko , które nie wie co to jest kłamstwo. Głupca jest łatwo wykorzystać, tak jak dziecko , bo on nie wie że, może byc narzędziem w cudzych rękach - Dlatego w mojej bajce jest miejsce gdzie Diabeł próbując Głupca wykorzystać zostaje przejrzany przez Kapłana i jego zamiary spełzają na niczym...
Głupiec jest moim zdaniem opiekunem wszystkich kart dworskich PAZIÓW - jesli połączycie znaczenie 4 dworów karty PAZIA otrzymacie wspaniałą kwintesencję postępowania Głupca w 1-dnej osobie...Ma dużo humoru i cięty dowcip (miecze), ma wiele uroku osobistego i swieżosć wyglądu (puchary), jest impulsywny , szybki i chaotyczny w działaniu (buławy), uwielbia przyrodę, zwierzęta i kwiaty - doskonale je rozumie (denary)... Karty Paziów z reguły pokazują dzieci i osoby bardzo młode wiekiem - to własnie klasyczny Głupiec w jakims swoim wydaniu..Poza tym jest to karta posłańca , chłopca na posyłki, pomocnika przy pracy itp. Tak jak Merkury, dzieci są niesłychanie trudne do dogonienia , bieganie mają w naturze , więc nie dziwota, że są wykorzystywane do przekazywania informacji, drobnych i szybkich usług - Czy przypominacie sobie jak do różnych celów wykorzystują dorosli swoje dzieci ?

Głupiec jest kartą "czystej tablicy - tabula raza" : może oznaczać w rozkładach początek i otworzenie się na nowe możliwosci - ale w przeciwieństwie do karty SMIERCI , nie jest obciążony postępowaniem całego swojego życia - to duża różnica. Jesli wykonujemy cos po raz pierwszy w życiu , wtedy karta Głupca nam to pokaże, ale karta SMIERCI kończy doswiadczenie które rozpoczął Głupiec i może ukazać koniecznosć rozliczenia dotychczasowego postępowania. Karta Głupca przecina w połowie Duże Arkana jego doswiadczeń ziemskich pomiędzy kartą XII i XIII - tylko Głupiec może spojrzeć smierci w oblicze bez bojaźni , on ma przy sobie iskrę daru życia bo to własnie jest jego tobołek (lub sakiewka) -to ziarno życia noworodka, ale również i bagaż doswiadczeń , które zebrał w porzednich wcieleniach (dla tych co wierzą w reinkarnację podaje ciekawy link od obejrzenia , a przede wszystkim do przemyslenia: http://www.godvine.com/4-Year-Old-Boy-Pl...-1890.html. Być może dlatego nie pamiętamy poprzednich wcieleń, bo byłyby one nie tobołkiem, ale kamieniem u nogi wędrującego Głupca.)

Wiedza o tej karcie to pytanie o swoje możliwosci i ich limit, to szczere i pełne chęci działanie , ale dopiero 4 Asy skupione w rękach Maga dają energię uporządkowania chaosu bezładnego działania Głupca. Dlategoteż karta Głupca jest kartą nieuporządkowania, bałaganu i przypadkowosci i jesli pytamy o wynik konkretnego działania to karta Głupca ukaże nam drogę instynktu "gdzie pierwsza mysl jest najlepsza" bo pochodzi od podswiadomego impulsu manifestacji działania w czym bardzo przypomina kartę Kapłanki.

Dlategoteż Głupiec był, jest i chyba jeszcze długo będzie moim łącznikiem do pytań na które odpowiedź zna tylko ona... Myśli

Czy człowiek nie umiejący liczyć, który znalazł czterolistną koniczynę, ma też prawo do szczęścia? - Stanisław Jerzy Lec
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości