2 miecze i 8 mieczy
#14

Bardzo ciekawe powyższe opisy - część stwierdzeń jest mi bliższa, na niektóre patrzę trochę inaczej... Oczko

Oto jak ja widzę te dwie karty porównawczo:
Dla mnie prymarna różnica między tymi kartami to: w 2 Mieczy zablokowanie ma źródło wewnątrz, płynie ze środka osoby. W 8 Mieczy zablokowanie, niemoc ruchu wypływa z zewnątrz, z tego, co naokoło.

Przykładowo obie karty mogą pokazywać trudności z uzyskaniem określonej pracy. Jeżeli pokazuje się 2 Mieczy, w moim odczuciu oznacza to, że dana osoba jest bardzo zablokowana na możliwość wzięcia udziału w rekrutacji, nie widzi swoich szans, czuje, że z różnych względów na pewno nie dostanie tego stanowiska (nie ma odpwiednich kwalifikacji, jest zbyt duża konkurencja, brak jej odpowiedniej charyzmy wymaganej podczas rozmowy kwalifikacyjnej). Taka osoba może nawet nie podejść do rekrutacji, a jeżeli próbuje, to bez wiary w sukces.
Jeżeli pokazuje się 8 Mieczy, wszystkie przeszkody można przenieść na firmę zatrudniającą: dostała CV od kandydata, ale nie przyjmie go do pracy. Osoba, której stawiamy karty nie ma bezpośrednio nic do powiedzenia, po prostu musi pogodzić się z faktem, że w świecie zewnętrznym jej kwalifikacje ograniczają ją.

W rozkładach na związek, jako karta określająca jakość relacji, 2 Mieczy widziałabym jako brak kontaktu - partnerzy nie rozmawiają ze sobą, każde żyje w swoim świecie, są odseparowani od siebie wzajemnie, oczywiście raczej nie świadczy to dobrze jeśli chodzi o stan ich związku. Nie ma między nimi porozumienia, wspólnego celu. Nie potrafią rozmawiać o problemach, o uczuciach. Próby podjęcia rozmów kończą się na upartym bronieniu własnych racji, kompromis polega na zawieszeniu broni, ale bez zrozumienia drugiej strony. Stopniowe oddalanie się od siebie. Brakuje kogoś, kto nauczy prawdziwej, szczerej rozmowy tych dwoje ludzi (terapia związków). Trwanie w zastanym schemacie związku, brak zmian.

Natomiast 8 Mieczy to dla mnie zupełnie inna jakość, w jakiej może znajdować się określony związek. Tutaj problemem może być trudna sytuacja zewnętrzna związku, trudności, jakie wspólnie przeżywają, prowadzą ich do sytuacji napięcia, niekomfortowej. Np. wspólnie mieszkają z teściami, każde z nich jest pod pewną presją ze strony rodziców, każde na inny sposób. Coraz trudniej jest im ze sobą rozmawiać i cieszyć się sobą, ponieważ czują się przytłoczeni sytuacją, w jakiej oboje się znajdują. Oboje odczuwają dyskomfort, są przyciśnięci do ściany, ale problem tak naprawdę nie leży w ich wzajemnym stosunku do siebie, ale w środowisku, jakie ich otacza. W 2 Mieczy para tak naprawdę nie chce się do siebie zbliżyć, w 8 Mieczy partnerzy nie wiedzą, jak mogliby sobie poradzić z problemem, ale chcą coś z tym zrobić (chociaż - wszak to Miecze - w danym momencie między nimi może być bardzo ciężko).
Mężczyzna jeśli w swoim stosunku do kobiety ma 2 Mieczy - powiedziałabym, że raczej nie ma tutaj co liczyć na jakiekolwiek uczucie z jego strony, jest chłodny, zdystansowany, nie wejdzie w to całym sobą. Jeżeli ma 8 Mieczy - jest zblokowany, ma na sobie wiele ograniczeń (np. żonę na boku Oczko ), ale chciałby coś zmienić, możliwe, że chciałby zbliżyć się do kobiety, która pyta, ale nie bardzo ma warunki, aby cokolwiek zrobić.

Już pisałam to kiedyś w temacie 2 Mieczy, ale powtórzę się:
dla mnie 2 Mieczy to brak kontaktu, jak dwie proste równoległe; kilkakrotnie pokazała mi problem, w których coś się nie styka - kabelki w komputerze, dysfunkcje mechaniczną w ciele. Osoba, która nie miała nic wspólnego z podejrzeniem.
8 Mieczy to karta blokady - coś stoi pomiędzy A i B, coś ogranicza, krępuje, więzi. W ciele może pokazywać różne zrosty, które zaburzają prawidłową elastyczność.

Jeszcze ostatnia analogia na przykładzie języka obcego  Oczko  
8 Mieczy - jest wtedy, kiedy zupełnie nie znam języka człowieka, który przede mną stoi, nie potrafię się porozumieć, nie wiem, o co pyta, ani o co chodzi, ale oboje za wszelką cenę chcemy się zrozumieć - próbuje pokazywać coś na migi, chociaż niekoniecznie to wychodzi...
2 Mieczy - mówiąc żartem....:
JĘZYK KOBIET:
Tak = Nie
Nie = Tak
może = Nie
Przykro mi = Jeszcze pożałujesz
Potrzebujemy = Ja chcę
To twoja decyzja = Właściwa decyzja powinna być już oczywista
Rób co chcesz = Później za to zapłacisz
Musimy porozmawiać = Musze ponarzekać
Oczywiście...zrób to = Nie chcę, żebyś to zrobił
Nie jestem zdenerwowana = Oczywiście że jestem zdenerwowana, ty idioto!
Jesteś taki...męski = Mógłbyś się ogolić i okropnie się pocisz "

JĘZYK MĘŻCZYZN
Może pójdziesz ze mną na kolację? = Liczę,że potem będę uprawiał z tobą seks
Czy mogę od czasu do czasu do ciebie zadzwonić? = Liczę,że potem będę
uprawiał z tobą seks
Zatańczymy? = Liczę,że potem będę uprawiał z tobą seks
Ładna sukienka! = Ładny biust!
Jesteś taka spięta. Pozwól że zrobię ci masaż = Chce cie popieścić
Co się stało? = Jaki nic nie znaczący i przez siebie zawiniony wstrząs
psychiczny tym razem przeżywasz?
Co się stało? = Wygląda na to ze dziś nici z seksu
Nudzę się = Chcesz się kochać?
Kocham Cię = Pokochajmy się teraz
Ja też cię kocham = No dobrze, powiedziałem to... Więc teraz lepiej chodźmy
się pokochać!
Tak, masz ładnie obcięte włosy = Przedtem bardziej mi się podobało

                                                          ........ i wynikające z tego różne nieporozumienia  Oczko


Oczko to tyle ode mnie
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości