2 miecze i 8 mieczy
#27

Tak, teraz rozumiem twój punkt widzenia i z niektórymi rzeczami w pełni się zgadzam. Jednak ja nie co inaczej podchodzę do tej karty, co absolutnie nie znaczy, że twoje podejście jest złe, a moje jedynie słuszne. Niech każdy to sam sobie oceni. Też moje ostatnie doświadczenia z tą kartą zmieniły nie co moje spojrzenie na nią. Wolę jednak prowadzić dialog w oparciu o talię kart Rider Waite, a nie na podstawie cudzych interpretacji tego dzieła. Talia kart "After Tarot" w każdej karcie ma wpisaną interpretację, która jest dla mnie jedynie wybraną jedną z wielu możliwych opcji, jakie mogą być zawarte w jednej karcie, a to moim zdaniem nie pomaga tylko ogranicza, jakby narzuca tor odbierania przekazu. Rozmawiamy teraz właśnie o tym, jak każda z nas odbiera tą, jak i też inne karty. Ja za każdym razem, kiedy rozkładam karty, to to co zrobi 0 Głupiec czy spadnie lub też i nie, może zrobi zwrot i skręci w którąś stronę, czy np. w 7 Denarów rzeczywiście będą plony i człowiek będzie z nich zadowolony itd. jest w pełni zależne od sąsiednich kart, tematu narzuconego w kartach oraz całego rozkładu. Nie widzę w tej karcie tej upartości, o której wspominasz nawiązując do liczby 8.
Wszystkie 8 w kartach Tarota będą w sobie nosiły ten sam wspólny przekaz. Tak samo jest z pozostałymi liczbami, pokazuje nam to, że mamy wspólny mianownik. Numer 8 rezonuje z wpływami i wibracjami władzy i siły osobistej, pewności siebie, zdolności wykonawczych, wewnętrznej siły, profesjonalizmu i zarządzania, materialnej wolności, sukcesu, dobrego osądu, pieniędzy, finansów, bogactwa, zamanifestowania bogactwa i obfitości. Czasami jest widoczna ta dyskryminacja i rozeznanie, dawanie i otrzymywanie, dokładność, niezawodność lecz przede wszystkim nie wspominasz o samodzielności, która cechuje również i naszą kartę 8 Mieczy oraz pozostałe 8. Spokój, praktyczność, rozwaga, wewnętrzna mądrość, samowystarczalność, status społeczny, pragmatyzm. W negatywnie może być mowa o ego i dyktaturze, władza wykonawcza, delegacja (wysłanie, a nie wygnanie) , rzeczywistość, prawda i uczciwość, rozwiązywanie problemów, organizacja i osiągnięcia, zdecydowanie, kontrola, stała, ambicja, autorytarność, wyzwanie, efektywność, wiarygodność, wgląd, planowanie. Możemy dostrzec w tej liczbie cierpliwość, ostrożność, samodyscyplinę, "wolną wolę", wgląd, duchową świadomość, pragnienie pokoju i miłość ludzkości oraz światową transformację. Numer 8 to liczba karmy - uniwersalnego duchowego prawa przyczyny i skutku. Negatywne aspekty liczby 8 to kompleks wyższości, chciwość, nietaktowność i dominacja. Te wszystkie cechy wraz z dworem Mieczy i pozostałymi symbolami widniejącymi na karcie, będzie nam dokładniej precyzować jakie da mi ta karta przesłanie w odpowiednich warunkach. W jednym momencie piszesz, cytuję: 

"Jak widać kobieta na karcie nie skacze z radości, że ktoś przecina jej więzy... i tak własnie odbieram tę kartę - potrzeba pomocy z jednoczesną niechęcią do tego kto by tę pomoc zaoferował. "

aby w kolejnym zdaniu temu zaprzeczyć, cytuję: 

"Pytasz o uzasadnienie... nie wiem co Ci odpowiedzieć. Na pewno nie opieram się na jednej rzeczy - ani na samym wizerunku na karcie, ani a konkretnej książce, czy na powiązaniach astrologicznych... Jest to raczej na takiej zasadzie, że Tarot jest opowieścią o życiu, a kolejność kart w połączeniu z charakterem dworu z jakiego pochodzą mówi mi na jakim etapie jestem."

Pragnę wyjaśnić, że dla mnie każdy element stanowi możliwość do lepszego i głębszego poznania kart Tarota oczywiście zarówno jak i bez Kabbały, tak i bez Astrologii lub Numerologi możliwe jest odczytywanie kart Tarota, ale wówczas nie mogę ignorować obrazu, który leży przede mną. Jedno może zastępować drugie, lecz trzeba na czymś bazować. Tak, wszelka literatura w tej dziedzinie jest pomocna, ale ja to zawsze traktuję jako kolejny punkt widzenia danego autora książki. I ilu autorów, to tyle odmiennych spojrzeń na te karty, mogę z nimi się zgodzić lub w pełni odrzucić. Nie ukrywam, że punktem wyjściowym dla mnie jest Rider Waite, a cała reszta jedynie może mnie wspomagać lub przeszkadzać. "After Tarot" też jest dobrym narzędziem, po to, aby pokazać jak jeszcze można pisać scenariusze, ale widzę w tej talii poważne ograniczenia, jest to dla mnie bardziej książka, która została napisana w formie kart, niż sam Tarot. 
Świetnie, że zwróciłaś uwagę na to, że warto jest przyjrzeć się temu, gdzie w talii interesująca nas karta została ulokowana, co jest wcześniej, a co jest już po niej, lecz można też skupić się na samych 8 i zastanowić się nad tym, co one wszystkie mają nam powiedzieć. Jaki jest ten wspólny mianownik? Możemy narrację zacząć od wcześniejszej karty, która jest jeszcze przed kartą 8 Mieczy, czyli od 7 Mieczy, która dla mnie w wielkim skrócie jest kartą, złodziejstwa, uniku, ostrożności i alternatywy. Może to być każda inna karta, lecz w tym świetle równie dobrze mogę zacząć moją interpretację od słów, że kobieta jak ten złodziej ucieka z zamku lub też znalazła odpowiednią dla siebie alternatywę i możliwość obrania innego kierunku, aby uniknąć niebezpiecznej dla siebie sytuacji. Teraz jeśliby tak dodać kolejną kartę i niech będzie to każda z tych 4 ósemek to mamy opisane kolejne losy tej postaci. 


   

8 Kielichów, kobieta opuszcza i pozostawia za sobą coś wartościowego, nawet to może być bogactwo jakie do tej pory zgromadziła, lub toksyczny związek, dyktaturę, której nie chciała się podporządkować. W tej karcie widzimy cechy, które świetnie też pasują do naszej karty 8 Mieczy, ponieważ mamy tutaj do czynienia z energią 8, czyli siła osobista, pewności siebie, zdolność wdrażania w życie swoich zamierzeń, wewnętrzna siła, profesjonalizm, bo postać zadbała o pewne rzeczy, które będą jej towarzyszyć w tej wędrówce. 


   


8  Buław dla mnie jest w tej historii jak te strzały, które zostały wystrzelone z zamku za naszą kobietą, mają ją zabić lub unieruchomić, mają pewne zadanie do wykonania w bardzo szybkim tempie. Te kije potrafią zadać ból, ale tak samo odzwierciedlają te same cechy, które są przypisane do naszej omawianej 8. Został wydany rozkaz i kije poszły w ruch, zostały buławy wysłane, a nie wygnane, efektownie i pod szczególną kontrolą. 


   

8 Denarów centralnie wskazuje na wysiłek, koncentrację, perfekcjonizm, odpowiednią organizację i niezawodność. Na wszystkie te cechy, które są przypisane do karty w wyniku dodania jej liczby 8. Jej ucieczka, wyjście, alternatywa lub odejście też wymaga wiele wysiłku, poświęcenia i pracy.


   

W 8 Mieczy mamy konsekwencję tych działań, które zostały podjęte i będą one odczuwalne oraz adekwatne do liczby 8. Spokój, praktyczność, rozwaga, wewnętrzna mądrość, samowystarczalność, status społeczny, samodzielność, prawda i uczciwość (o czym może świadczyć przepaska na oczach), umiejętność rozwiązywania problemów. Skoro 8 potrafią kontrolować i mieć autorytatywne zapędy, to nie wydaje mi się, aby potrzebowały one pomocy w tej karcie. Są dokładne i niezawodne, co dostrzegam po obrazie widniejącym na tej karcie. 

Kolejna karta, która pokaże się nam już po karcie 8 Mieczy, może nam wnieść inną energię do rozkładu, a 9 Mieczy, w moim odczuciu przynosi rozczarowanie, lecz nie naszymi myślami, a działaniem jakie podjęliśmy w 8 Mieczy. Nagle okazuje się tutaj, że nasze wcześniejsze wysiłki nic nie dały, co dopiero teraz może rodzić wielkie obawy w myślach. 

Często powtarza się, że w karcie 8 Mieczy kobieta jest uwięziona, ja myślę, że jednak tak nie jest do końca. Jedynie ona sama trzyma te ręce z tyłu, jest to jej wybór. W moim odczuciu nie jest uparta jak osioł, a raczej wymusza się na niej konieczność pewnego działania, którego ona sama nie chce lub nie może podjąć. Coś co ją oplata, wcale nie jest to lina, a w moim odczuciu białym bandażem, co może wskazywać na konieczność regeneracji sił. Każdy element pojawiający się na tej karcie jest symbolicznym wyrazem przekazu jaki może ta karta pokazać. Nie musi ona liczyć na czyjąś pomoc, być popychana do działania, kierowana jak we mgle, wystarczy jak zacznie słuchać swojego wewnętrznego głosu, 8 posiadają bogatą wewnętrzną duchowość, co jest niezaprzeczalną rzeczą. Jest to karta talentów i umiejętności, których nie spotyka się na co dzień. W swojej wypowiedzi nawiązałaś do tego, że osoby w tej karcie są uparte i nic nie jest wstanie je przekonać, do innego zdania. Tym twierdzeniem odczuwam twój nacisk i własne narzucanie komuś swoich racji. 8 Mieczy może raczej wskazać na to, że nie jesteśmy zdolni, nie potrafimy lub nie możemy wyrażać nasze emocje w tym momencie, mamy jedynie poczucie uwięzienia w niewygodnej dla nas sytuacji i swoimi umiejętnościami staramy się z niej wyjść. Mimo wszystko wiele jest ruchu i działania w 8 - kach. 
Sytuacja ta jest samowystarczalna i / lub narzucona przez samego siebie. Łatwo byłoby uwolnić się od niej, gdyby trzeba było dołożyć starań. Przy odrobinie jasnej myśli, można wyjść z tej sytuacji. Jeśli ktoś nie chce myśleć i / lub widzieć jasno, pozostaniemy w tej negatywnej sytuacji. Nie ma tutaj raczej świadomej upartości, a jedynie nie dostrzegamy pewnych rzeczy. To może być dla kogoś irytujące i świadectwem głupoty, ale czy zasadne, to już pokażą kolejne karty. Czasami musimy sami siebie ograniczać i powstrzymywać, są to przydatne umiejętności, szczególnie dla narwańców, to oni wówczas muszą przepracować tą kartę. Nie ma tutaj niewoli, a jedynie tymczasowe poczucie "duszności", przytłoczenia, ponieważ miecze szybko i racjonalnie sobie z tym radzą. Właśnie warto zobaczyć jak nastraja ten dwór Mieczy naszą 8 - kę. Z pewnością jest to dążenie do zmiany stanu rzeczy, a 9 Mieczy ukazuje nam to, czy się opłacało, czy też i nie... Te więzy, to może być symbol frustracji, ale wysiłek i wytrwałość opłacają się się w dłuższej perspektywie, ponieważ widzimy jedynie to co pozostała za jej plecami, a nadal nie wiemy co może przynieść jej los. Możemy polegać jedynie na konsekwencjach naszych wyborów, czyli to co też silnie cechuje 8 przyczyna i skutek. Tutaj jesteśmy zdani sami na siebie i musimy sami dokonywać wyborów. Jest to karta wyboru. 

2 Mieczy można też w ten sam sposób przeanalizować, lecz tutaj widzę więcej samozaparcia w sobie i dylematów, które narodziły się z winy karty Asa Mieczy. O ile w 8 Mieczy i 9 Mieczy oraz 10 Mieczy jesteśmy przytłoczeni tym co nas otacza, to tutaj jeszcze sami sobie możemy wymyślać problemy, których nie ma. Szukać dziury w całym, to my decydujemy się na analizę sytuacji, gdzie można przekombinować. 

Cieszę sie, ze mogłam z tobą porozmawiać na ten temat  Kotek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości