9 monet a 9 pucharów
#5

9 denarów to dla mnie "samodzielność" - kobieta reprezentuje pannę na wydaniu (albo kawalera), która prócz tej drugiej osoby ma już wszystko - jest ogarnięta zawodowo, materialnie, samodzielna, niezależna, cieszy się życiem i wszystkimi jego przyjemnościami. to też dobre zdrowie, dobre dzianie się spraw, o które pytamy.
zapowiada miłe zdarzenia natury finansowej, i właśnie to cieszenie się przyjemnościami - kulturalnymi, spotkaniami biznesowymi, prominentnymi znajomościami.
jednym słowem mówi mi o zaspokojeniu potrzeb materialnych, fizycznych - ale niekoniecznie duchowych, psychicznych, uczuciowych.

9 pucharów to przede wszystkim "optymizm" - człowiek, który po prostu cieszy się tym, co ma, i to mu na razie wystarczy. to radość, wesołość, dobra pogoda ducha, samopoczucie. ktoś, kto żyje dniem dzisiejszym i akceptuje to co się zdarza. zazwyczaj osoba taka akceptuje siebie jakim jest i jest mu dobrze ze sobą, nie chce nic zmieniać.
dla mnie ta karta nie mówi nic na temat tego, czy jest się z czego cieszyć, czy przeciwnie, ani też o tym, co się dzieje fizycznie, materialnie.
czyli np. może ktoś być bez pracy, ale nie przeszkadza mu to aktualnie, albo być po wypadku i mieć złamane nogi - ale cieszyć się, że nic gorszego się nie stało i dziękować za to.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości