9 monet a 9 pucharów
#20

Bardzo podoba mi się wątek porównywania kart ze sobą. Przeczytałam wszystkie wypowiedzi i chcę dodać coś od siebie Uśmiech

Karta 9 Denarów
[Obrazek: 30-Minor-Discs-09.jpg]
9 Denarów to karta dobrobytu. Na obrazku widzimy osobę, która wydaje się szczęśliwa, spełniona, przynajmniej materialnie.Choć na karcie jest sama, wydaje się czerpać radość z poczucia niezależności.
Karta oznacza dobra materialne - stały dochód ale również szacunek, uznanie, autorytet. To dla mnie karta osadzona mocno w materii. Oznacza zadowolenie ze swojego stanu posiadania. Dla mnie dodatkowe znaczenie karty to życie w zgodzie z naturą, dobre zdrowie i siły fizyczne.

Karta 9 Kielichów
[Obrazek: 58-Minor-Cups-09.jpg]
9 Kielichów to karta uczuć. Na obrazku widzimy obejmującą się parę i suto zastawiony stół. Z karty bije spokój, i równowaga emocjonalna.
Karta oznacza dobra duchowe- spokój, równowaga, miłość, zadowolenie. Karta podkreśla spokój i stabilizację w uczuciach. Jest obrazem osoby zrównoważonej emocjonalnie, otwartej na innych i gościnnej. To karta radości z życia i świętowania.

Te karty rzeczywiście w wielu aspektach mogą nam wydawać się zbieżne. Jednak różni je na pewno jedno.
9 Denarów odnosi się do materii. 9 Kielichów odnosi się do ducha.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości