9 monet a 9 pucharów
#30

Ja tutaj widzę więcej różnic niż podobieństw. Przede wszystkim odszedł bym od wiązania numerologicznego znaczenia 9 połączonego z żywiołem. Oczywiście logika by tak nakazywała to łączyć natomiast talia RW wyłamuje się z tej koncepcji zresztą i talia Crowleya też nie wszędzie się tam zgadza. O czym dokładnie rozpisal się Wojciech Jóźwiak w swojej tarace. 
9 monet ma charakter stricte materialny, z tej karty bije elegancja, wytworność. Jej negatywne znaczenie to np. Prostytucja, czyli wszystko na sprzedaż. W 9 pucharów nic z tych rzeczy.... nie ma tam ani elegancji ani wytworności jest tam bardziej zastaw się A postaw się. To też karta marketingu... prezentowania czegoś w sposób atrakcyjny, chwalenia się, a nie taki jaki jest w rzeczywistości. W kwestiach uczuć również te karty są bardzo różne. W 9 monet uczuć w ogóle nie ma - chyba że do pieniędzy, więc ta karta wskazuje na takie związki gdzie korzyści materialne są istotne A nie uczucia. Ta karta też może mówić o takiej domowej małżeńskiej prostytucji... nie kocham Cię, ale zapewniasz mi wygodę więc z Tobą jestem, więc Ci się oddaję...podczas gdy w 9 pucharów uczucia jednak są aczkolwiek to są związki takie pokazowe czyli na zewnątrz wszystko ładnie pięknie kochamy się A to co w domu to już takie różowe nie jest. 9 pucharów jest też karta próżniaczą, hedonistyczną tutaj mamy odczuwać realną przyjemność, chęłpić się tym.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości